Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Od smutku do nadziei - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od smutku do nadziei

18.03.2019

O tym jak pomagać dzieciom i młodzieży zagrożonym depresją rozmawiano podczas konferencji dla nauczycieli (14 marca) zorganizowanej z inicjatywy Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W spotkaniu wzięła udział Dorota Skrzypek Mazowiecki Wicekurator Oświaty.

Celem konferencji było omówienie szerokiej problematyki związanej z występującymi u dzieci i młodzieży zaburzeniami i chorobami psychicznymi. W czasie konferencji poruszono takie zagadnienia jak przyczyny, objawy i skutki depresji, wspieranie środowiska rówieśniczego w obliczu próby samobójczej czy dbałość o zdrowie psychiczne. Nauczycielom biorącym udział w spotkaniu została przedstawiona profilaktyka wczesnej interwencji w placówkach oświatowych.

W konferencji wzięli udział eksperci, w tym m.in.: dr Iwona Pateruk - Mazurek, adiunkt w Akademii APS w Warszawie oraz kierownik Mazowieckiego Centrum Zdrowia Psychicznego im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie, dr Aleksandra Piotrowska, psycholog, Agnieszka Justyna Zaremba, dyrektor i psycholog Poradni Specjalistycznej Młodzieżowego Ośrodka Profilaktyki i Psychoterapii MOP w Warszawie, Renata Chronowska z Fundacji zobacz... jestem, a także Alicja Ziemska wizytator z Wydziału Wychowania i Kształcenia Specjalnego Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz przedstawiciel Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji podinsp. Marcin Zimoń.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami konferencyjnymi przygotowanymi przez organizatorów oraz prelegentów. 

 • Od smutku do nadziei
  Od smutku do nadziei
 • Od smutku do nadziei
  Od smutku do nadziei
 • Od smutku do nadziei
  Od smutku do nadziei
 • Od smutku do nadziei
  Od smutku do nadziei

Metryczka

Data publikacji 18.03.2019
Data modyfikacji 19.03.2019
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Maciej Pieńkowski
Osoba udostępniająca informację:
Maciej Pieńkowski
do góry