Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Projekt dotyczący edukacji w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia - Szkoły promujące zdrowie -

Nawigacja

Szkoły promujące zdrowie

Projekt dotyczący edukacji w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia

Materiał dotyczący projektu „See&Eat: Komunikowanie korzyści związanych z wizualnym oswajaniem jako strategii na wprowadzanie zdrowego jedzenia do diety dzieci” realizowanego na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Program koncentruje się na edukacji w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia. Przygotowany został we współpracy z ekspertami: psychologami i dietetykami: http://psych.uw.edu.pl/o-nas/projekty-eit-food/see-eat/ 


Projekt SEE&EAT adresowany jest głównie do rodziców dzieci w wieku 18-48 miesięcy. W ramach programu udostępnione zostały materiały, w postaci m.in. 27 „warzywnych” książeczek dostępnych w formie e-booków na głównej stronie projektu  seeandeat.org.pl/


Materiały są bezpłatne, ogólnodostępne, więc mogą z nich korzystać wszyscy zainteresowani rodzice, ale także nauczyciele w grupach przedszkolnych. Wymagane jest jedynie pobranie bezpłatnej aplikacji „Nasza Historia”, która umożliwia czytanie i tworzenie e-booków (link i instrukcja do ściągnięcia aplikacji również dostępny na stronie  https://www.seeandeat.org/pl). Do dyspozycji wszystkich zainteresowanych oddano również inne materiały edukacyjne do bezpłatnego pobrania, dostępne w zakładce „zabawy i informacje”  https://www.seeandeat.org/pl/zabawy-i-informacje/.

Udostępnione materiały podzielono zgodnie z 6 krokami (opartymi na dowodach naukowych), w których można zachęcić dzieci do spożywania warzyw: pokaż, uprawiaj, kupuj, doświadczaj, gotuj, jedz. W zakładkach tych znajdują się, m.in. plan posiłków wspierający jedzenie warzyw, filmiki edukacyjne dla dzieci o jedzeniu, „warzywne” gry pamięciowe czy poradniki dla rodziców/nauczycieli.

Metryczka

Data publikacji 17.11.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
materiały organizatora
Osoba udostępniająca informację:
Marzena Ołdak
do góry