Moje skróty

Schowek

Pokaż (14)

Kuratorium Oświaty w Warszawie

XI Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym - Inne konkursy, turnieje -

Nawigacja

Inne konkursy, turnieje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XI Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym

Akademia WSB organizuje cykliczne przedsięwzięcie pod nazwą Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym. XI edycja Turnieju odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia 2023 roku na terenie Gminy Łazy i Dąbrowy Górniczej.

Turniej Klas o Profilu Mundurowym to jedyne takie wydarzenie w kraju, które od 2012 roku jest cyklicznie organizowane przez Akademię WSB. Celem Turnieju jest nie tylko sprawdzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i obronności ale przede wszystkim sprawdzenie umiejętności działania w terenie.

Celem tej inicjatywy jest wyłonienie najlepszego zespołu (zespoły mogą być męskie, żeńskie lub mieszane) reprezentującego szkołę ponadpodstawową realizującą program Edukacji dla bezpieczeństwa, przygotowującą potencjalnych kandydatów do pracy i służby na rzecz bezpieczeństwa państwa.

Poprzez organizację wydarzenia wpływamy na postawy patriotyczne wśród młodych ludzi oraz przyczyniamy się do integracji środowisk związanych z edukacją i działaniami na rzecz bezpieczeństwa, w tym szkół z klasami o profilu mundurowym, przedstawicieli służb mundurowych, ośrodków akademickich, instytucji, przedsiębiorców oraz wszystkich osób działających na rzecz obronności.

Stwarzając możliwość bezpośredniego kontaktu z żołnierzami i funkcjonariuszami służb, którzy na co dzień pełnią służbę w jednostkach wojskowych oraz instytucjach odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa kraju i narodu, przygotowujemy uczestników do działania w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa zarówno osób jak i mienia.

Zapisy do 31 marca 2023 r.

Kontakt: www.wsb.edu.pl/turniej

dr hab. Marek Walancik,  prof. AWSB Dyrektor Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych

e-mail: mwalancik@wsb.edu.pl, telefon: +48 601 766 250

mgr inż. Elżbieta Kowacka, Koordynator Centrum

e-mail: ekowacka@wsb.edu.pl,  telefon: +48 510 844 29

Akademia WSB ul. Cieplaka 1c, 41 – 300 Dąbrowa Górnicza, www.akademiawsb.edu.pl

 

Metryczka

Data publikacji 28.03.2023
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
materiały Akademia WSB
Osoba udostępniająca informację:
Izabela Anioł
do góry