Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Żywienie zbiorowe w przedszkolach i szkołach – skrzynka mailowa - Szkoły promujące zdrowie -

Nawigacja

Szkoły promujące zdrowie

Żywienie zbiorowe w przedszkolach i szkołach – skrzynka mailowa

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – PIB w ramach zadań realizowanych ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, finansowanych przez Ministra Zdrowia utworzył skrzynkę mailową zywieniezbiorowe_dzieci@pzh.gov.pl., na którą realizatorzy żywienia zbiorowego w przedszkolach i szkołach mogą kierować zapytania dotyczące interpretacji zapisów rozporządzenia

Ministra Zdrowia z dn. 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz.U. z 2016 r. poz. 1154) oraz zasad zdrowego żywienia dzieci.

Tworząc tę skrzynkę mailową NIZP PZH-PIB wychodzi naprzeciw licznym zapytaniom odnośnie żywienia zbiorowego dzieci w oparciu o przepisy i rekomendacje.

Zachęcamy realizatorów żywienia zbiorowego w przedszkolach i szkołach do kontaktu poprzez skrzynkę mailową w przypadku wątpliwości co do wymagań wynikającychz rozporządzenia i  zasad zdrowego żywienia dzieci.

W załączeniu list  Zespołu Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej Zakładu Edukacji Żywieniowej NIZP PZH-PIB

Pliki do pobrania

Metryczka

Data publikacji 20.10.2022
Data modyfikacji 20.10.2022
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – PIB
Osoba udostępniająca informację:
Marzena Ołdak
do góry