Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Seminarium dla nauczycieli pt. "Metoda dramy w edukacji historycznej o zbrodniach komunistycznych" - Doskonalenie i kształcenie -

Nawigacja

Doskonalenie i kształcenie

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seminarium dla nauczycieli pt. "Metoda dramy w edukacji historycznej o zbrodniach komunistycznych"

Jednym z elementów edukacji historycznej prowadzonej obecnie w szkołach zbrodnie komunistyczne. Realizacja tego zagadnienia na lekcjach historii nie jest jednak łatwa, tym bardziej, że w ocenie uczniów jest ono jednym z trudniejszych zagadnień w historii Polski XX wieku. Izba Pamięci Strzelecka 8 i Oddział IPN w Warszawie zapraszają nauczycieli, nauczycieli konsultantów, doradców metodycznych i innych pracowników placówek oświatowych do udziału w seminarium pt. Metoda dramy w edukacji historycznej o zbrodniach komunistycznych.

Celem seminarium jest pokazanie zastosowania metody dramy w edukacji o zbrodniach komunistycznych oraz przybliżenie zasad tworzenia scenariuszy lekcji z jej wykorzystaniem. W trakcie seminarium będzie można zwiedzić zabytkowe piwnice w Izbie Pamięci Strzelecka 8 z zachowanymi w formie nienaruszonej śladami po dawnym areszcie Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Warszawie. Uczestnicy seminarium będą mogli też obejrzeć dioramę nawiązującą tematyką do zbrodni komunistycznych w wykonaniu członków Towarzystwa Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury.

Zgłoszenia: do 1 grudnia 2022 r.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacji udziela: dr Marta Milewska – marta.milewska@ipn.gov.pl; 22 270 15 37

  • Seminarium - grafika
    Seminarium - grafika

Metryczka

Data publikacji 22.11.2022
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
dr Marta Milewska
Osoba udostępniająca informację:
Joanna Ogrodnik
do góry