Moje skróty

Najważniejsze informacje

Konkurs filmowy „Współczesne zagrożenia”

Konkurs filmowy „Współczesne zagrożenia”

Mazowiecki Kurator Oświaty, Komendant Stołeczny Policji oraz Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu zapraszają uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej, uczniów szkół ponadpodstawowych, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek wychowania pozaszkolnego do udziału w wojewódzkim konkursie na film fabularny lub dokumentalny, reportaż, wideoklip - „Współczesne zagrożenia”.

Bezpieczne ferie 2020

Bezpieczne ferie 2020

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacjami na temat zasad bezpiecznego organizowania wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży.

Rządowy program „Posiłek w szkole i w domu”

Rządowy program „Posiłek w szkole i w domu”

Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia w sprawie realizacji wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. W latach 2019-2023 pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na wyposażenie i remont stołówki lub jadalni w publicznych szkołach podstawowych.

Rządowy program "Aktywna tablica"

Rządowy program "Aktywna tablica"

Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dotyczy wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Mazowiecki Bank Ofert Pracy dla Nauczycieli

Mazowiecki Bank Ofert Pracy dla Nauczycieli

Przypominamy o zasadach informowania kuratora oświaty o wolnych stanowiskach pracy dla nauczycieli przez dyrektorów szkół. Narzędziem przeznaczonym dla szkół oraz placówek oświatowych, służącym do publikowania ofert pracy dla nauczycieli w województwie mazowieckim jest Mazowiecki Bank Ofert Pracy dla Nauczycieli. W MBOPN nauczyciele mogą znaleźć aktualne oferty pracy.

Komunikaty

Kalendarz wydarzeń

Rejestr szkół i placówek

Reforma edukacji

Dane na temat szkół lub placówek oświatowych można uzyskać korzystając ze specjalnej "Wyszukiwarki RSPO".

Konwencja ONZ

Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych

Zachęcamy do zapoznania się z treścią Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

100 lat Niepodległej

Reforma edukacji

Mazowiecki Kurator Oświaty podejmuje szereg działań, związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.

Oferty pracy

Oferty pracy

Bank Ofert Pracy dla Nauczycieli w szkołach i placówkach województwa mazowieckiego.

Informacje z CROD

Centralny Rejestr Orzeczeń Dyscyplinarnych

Zasady uzyskiwania informacji z Centralnego Rejestru Orzeczeń Dyscyplinarnych dla dyrektorów szkół.

Kiermasz książek

Kiermasz podręczników

Aplikacja dla szkół umożliwiająca wypożyczanie, przekazywanie lub pozyskiwanie podręczników dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

do góry