Moje skróty

Schowek

Pokaż (3)

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Wydawanie zgody na organizowanie kursu na kierownika wypoczynku oraz kursu na wychowawcę wypoczynku - Wypoczynek -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wydawanie zgody na organizowanie kursu na kierownika wypoczynku oraz kursu na wychowawcę wypoczynku

Kursy na kierownika lub wychowawcę wypoczynku mogą być organizowane przez placówki doskonalenia nauczycieli, a także za zgodą i pod nadzorem kuratora oświaty przez osoby prawne, osoby fizyczne oraz instytucje rynku pracy, o których mowa w art. 68a ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

 

 

 

KARTA INFORMACYJNA

ZSE.5632.2.2015.CZ

Wydawanie zgody na organizowanie kursu na kierownika wypoczynku oraz kursu na wychowawcę wypoczynku

 

Obowiązuje od

30 stycznia 2015 r.

 

 

Wydawanie zgody na organizowanie kursu na kierownika wypoczynku oraz kursu na wychowawcę wypoczynku

 

  1. Co należy zrobić?

Organizatorem kursu na kierownika wypoczynku oraz kursu na wychowawcę wypoczynku mogą być placówki doskonalenia nauczycieli, a także za zgodą i pod nadzorem kuratora oświaty osoby prawne, osoby fizyczne oraz instytucje rynku pracy, o których jest mowa w art. 68a ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.). W celu uzyskania zgody na prowadzenie ww. kursów, należy wystąpić z wnioskiem do Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Wniosek (Załącznik nr 1) wraz z załączoną dokumentacją można złożyć do tutejszego Urzędu lub przesłać drogą pocztową na adres: Kuratorium Oświaty w Warszawie,
Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa.

Szczegółowych informacji dotyczących uzyskania zgody na organizowanie ww. kursów na terenie województwa mazowieckiego, udziela Pan Czesław Ziemniak – starszy wizytator w Wydziale Zwiększania Szans Edukacyjnych tel. 22 551 24 00 wew. 3044.

 

  1. Wymagane dokumenty

Wniosek, o którym mowa w pkt. I, zawiera dane organizatora (w tym m. in. dokładną nazwę, adres, numer telefonu), nazwę, termin i miejsce realizacji zadania, przewidywaną liczbę kursów, planowaną liczbę uczestników oraz informacje o bazie dydaktycznej i dotychczasowych doświadczeniach. Ponadto do ww. wniosku należy załączyć:

  1. Wykaz kadry prowadzącej zajęcia.
  2. Kserokopie kwalifikacji osób prowadzących zajęcia.
  3. Program kursu/kursów.
  4. Kserokopię dokumentu identyfikującego organizatora będącego osobą prawną (np. wypis z Krajowego Rejestru Sądowego), a w przypadku organizatora będącego osobą fizyczną – aktualną informację z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Uwaga:

Potencjalny organizator może wystąpić o zgodę na prowadzenie jednego lub obydwu kursów na jednym wniosku. W drugim przypadku do wniosku należy dołączyć wymaganą dokumentację osobno dla każdego z kursów.

Ponadto osoby prowadzące zajęcia na ww. kursach powinny posiadać  wyższe wykształcenie, doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w charakterze wychowawcy bądź kierownika wypoczynku.

 

  1. Realizacja

Jeśli organizator kursów złoży wszystkie dokumenty wymienione w pkt. II w wymaganym terminie tj. nie później niż na 30 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia działalności, otrzymuje zgodę na prowadzenie kursów, co jest podstawą do rozpoczęcia działalności. Wnioskodawca o załatwieniu sprawy zostaje poinformowany na piśmie.

Wnioskodawca, który otrzymał zgodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty na prowadzenie kursów na czas określony, zobowiązany jest do zgłaszania Mazowieckiemu Kuratorowi Oświaty każdej edycji kursu co najmniej na 14 dni przed planowanym terminem jego rozpoczęcia. Wzór zgłoszenia stanowi Załącznik nr 4. Ponadto wraz ze zgłoszeniem należy przekazać harmonogram kursu (Załącznik nr 5). Po zakończeniu każdego kursu organizator ma obowiązek przesłać do Kuratorium Oświaty
w Warszawie wykaz osób, które ukończyły kurs, zgodnie ze wzorem (Załącznik nr 6) w wersji elektronicznej na adres kuratorium@kuratorium.waw.pl i w formie pisemnej.

Wszyscy organizatorzy kursów zarejestrowani w Kuratorium Oświaty w Warszawie są objęci nadzorem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W związku z powyższym, mogą być przeprowadzane przez wizytatorów Kuratorium kontrole realizacji zadania. Wizytatorzy podczas kontroli posługują się ujednoliconym dla całego województwa mazowieckiego arkuszem kontroli. 

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w prowadzeniu kursu, Mazowiecki Kurator Oświaty może nakazać w trybie natychmiastowym ich usunięcie.
W przypadku rażących uchybień, może cofnąć wydaną wcześniej zgodę.

 

  1. Opłaty

Organizator kursów, przedkładając Mazowieckiemu Kuratorowi Oświaty wniosek o wydanie zgody na prowadzenie kursów wraz z załączoną dokumentacją, nie wnosi żadnych opłat.

 

  1. Przysługujące prawa

Potencjalny organizator ww. kursów ma prawo do uzupełnienia złożonej przez siebie dokumentacji w wyznaczonym przez wizytatora terminie, ale nie później niż na 7 dni przed rozpoczęciem kursukursów.

Nie przysługuje tryb odwoławczy w przypadku braku wydania zgody.

 

  1. Podstawa prawna

 

Podstawą prawną do wydawania zgód jest rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz. U. z 1997 r. Nr 12, poz. 67 z późn. zm.).

Metryczka

02.02.2015
Data publikacji 02.02.2015
Data modyfikacji 31.03.2016
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Czesław Ziemniak
Osoba udostępniająca informację:
Czesław Ziemniak
do góry