Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

XVI Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych - Kalendarium -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XVI Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych

23.05.2016

Pod hasłem „Technologia czy informatyka” w dniach 20-22 maja w Warszawie odbył się już XVI Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych. W uroczystym otwarciu imprezy, które miało miejsce w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych uczestniczyła Dorota Skrzypek - Mazowiecki Wicekurator Oświaty.

Wśród gości obecni byli  przedstawiciele: Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz samorządów terytorialnych.

Nauczyciele z całej Polski podczas sesji warsztatowych i wykładów mieli okazję do zapoznania się z najnowszymi trendami w edukacji oraz nowinkami technicznymi. Tegoroczna edycja była poświęcona również zagadnieniom związanym z nową podstawą programową oraz pilotażowemu wdrożeniu programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach.

Organizatorami Zjazdu byli: Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Gmina i Miasto Mrozy.

Organizowana od 16 lat konferencja jest oddolną inicjatywą nauczycieli informatyki z całego kraju, którzy chcą wprowadzać nowoczesne rozwiązania w edukacji informacyjnej w swoich środowiskach lokalnych. Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych z każdym rokiem dociera do coraz szerszej grupy odbiorców, często goszcząc zagraniczne delegacje nauczycieli.

 • Dorota Skrzypek Mazowiecki Wicekurator Oświaty
  Dorota Skrzypek Mazowiecki Wicekurator Oświaty
 • XVI Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych
  XVI Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych
 • Wykład prof. dr hab. Maciej M. Sysło – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytet Wrocławski
  Wykład prof. dr hab. Maciej M. Sysło – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytet Wrocławski
 • Wykład inauguracyjny - dr hab. prof. SGGW Arkadiusz Orłowski – dziekan Wydziału Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW
  Wykład inauguracyjny - dr hab. prof. SGGW Arkadiusz Orłowski – dziekan Wydziału Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW
 • XVI Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych
  XVI Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych

Metryczka

Data publikacji 23.05.2016
Data modyfikacji 12.09.2016
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kornelia Szczepaniak
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry