Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Rynek pracy dla absolwentów zawodowych szkół specjalnych – konferencja wojewódzka - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rynek pracy dla absolwentów zawodowych szkół specjalnych – konferencja wojewódzka

Ograniczona oferta rynku pracy jest dla osób niepełnosprawnych wciąż jedną z podstawowych barier na drodze do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Temu zagadnieniu poświęcona była IV Wojewódzka Konferencja Kształcenia Specjalnego w Lesznie – „Rynek pracy dla absolwentów zawodowych szkół specjalnych”, która odbyła się 13 maja.

Ograniczona oferta rynku pracy jest dla osób niepełnosprawnych wciąż jedną z podstawowych barier na drodze do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Zachodzące zmiany w szkolnictwie zawodowym i specjalnym, ułatwiające dostęp osobom niepełnosprawnym do edukacji na każdym etapie kształcenia mogą jednak skutecznie przeciwdziałać tej tendencji.

Temu zagadnieniu poświęcona była IV Wojewódzka Konferencja Kształcenia Specjalnego w Lesznie – „Rynek pracy dla absolwentów zawodowych szkół specjalnych” (13 maja), skierowana m.in. do dyrektorów szkół specjalnych i integracyjnych oraz dyrektorów poradni psychologiczno – pedagogicznych.

Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się nie tylko z teoretycznymi aspektami edukacji zawodowej  uczniów niepełnosprawnych ale także poznać rzeczywiste losy absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Lesznie.

Konferencja odbyła się z inicjatywy Kuratorium Oświaty w Warszawie we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym im. płk. Jerzego Strzałkowskiego w Lesznie.

 

W załączeniu: materiał z konferencji.

Pliki do pobrania

Metryczka

14.05.2010
Data publikacji 14.05.2010
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Andrzej Kulmatycki
do góry