Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konferencja pn. „Ku dorosłości” – informacje pokonferencyjne - Konferencje -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja pn. „Ku dorosłości” – informacje pokonferencyjne

15.12.2010

W dniu 14 grudnia 2010 r. w Siedlcach odbyła się XV Konferencja naukowa z cyklu „Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka” pt. „Ku dorosłości”.

W dniu 14 grudnia 2010 r. w Siedlcach odbyła się XV Konferencja naukowa z cyklu „Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka” pt. „Ku dorosłości”.

Okazją do zorganizowania spotkania był podwójny jubileusz - 20 lat Konwencji o Prawach Dziecka i 10 lat Ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka. Celem konferencji było upowszechnianie wiedzy o prawach dziecka zapisanych w wyżej wymienionych dokumentach wśród nauczycieli, rodziców i dzieci.

W ramach konferencji odbyła się m.in. debata prowadzona przez uczniów Gimnazjum Nr 83 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie, która wywołała wśród zaproszonych gości dyskusję na temat praw i wolności dziecka oraz podejmowania decyzji i ponoszenia za nie odpowiedzialności, w tym odpowiedzialności karnej. Drugą część debaty poprowadzili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach, która dotyczyła wkraczania w dorosłość i „magicznego wieku” 16 lat.

Organizatorami konferencji byli: Rzecznik Praw Dziecka, Wojewoda Mazowiecki, Mazowiecki Kurator Oświaty, Komenda Główna Policji, Główny Inspektor Sanitarny, Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny w Siedlcach, Miejskie Przedszkole Nr 15 w Siedlcach, Gimnazjum Nr 83 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach, „Grelowisko”, Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Fundacja Krajowe Centrum Kompetencji.
Metryczka

15.12.2010
Data publikacji 15.12.2010
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Joanna Kaniuk
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Deluga
do góry