Cztery medale dla polskiej reprezentacji MOI - Informacje bieżące -

Informacje bieżące

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cztery medale dla polskiej reprezentacji MOI

Świetnym wynikiem polskich uczniów zakończyły się zawody Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej 2012. Wszyscy reprezentanci Polski zdobyli medale: jeden złoty i trzy srebrne.

Złoty medal uzyskał Karol Farbiś, uczeń III klasy VI Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu, tegoroczny zwycięzca polskiej Olimpiady Informatycznej. Zajął bardzo wysokie, 7 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Pozostali polscy reprezentanci, Wojciech Nadara, absolwent XIV LO w Warszawie, Wiktor Kuropatwa, absolwent V LO w Krakowie oraz Bartłomiej Dudek, absolwent XIV LO we Wrocławiu, uzyskali srebrne medale.

XXIV Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna odbyła się w Sirmione we Włoszech, w dniach 23-30 września 2012 roku. W olimpiadzie wzięło udział 310 zawodników z 80 krajów. Zwyciężył reprezentant Stanów Zjednoczonych, Johnny Ho, wyprzedzając niezwykle utalentowanego reprezentanta Białorusi - Gennadego Korotkevicha, który wcześniej trzykrotnie wygrywał te zawody.

Podczas dwóch dni zawodnicy mieli do rozwiązania łącznie 6 zadań programistycznych, za każde można było zdobyć maksymalnie 100 punktów. Tylko jeden zawodnik uzyskał maksymalny wynik: Johnny Ho (USA). Drugie miejsce z wynikiem 588 punktów zajął poprzedni trzykrotny zwycięzca tej imprezy: Gennady Korotkevich (Białoruś).

Serdecznie gratulujemy polskim laureatom MOI.