Moje skróty

Schowek

Pokaż (3)

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konkursy informatyczne PTI - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konkursy informatyczne PTI

Podsumowanie konkursów organizowanych przez Polskie Towarzystwo Informatyczne

  W czwartek, 17 maja 2012r. w Warszawie odbył się finał największego, ogólnopolskiego konkursu TIK?-TAK! z informatyki i wiedzy o Internecie oraz nowych technologiach. Był to trzeci, ostatni etap dla 43 najlepszych uczniów z całej Polski.

Konkurs TIK?-TAK! Był zorganizowany już po raz drugi przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Polskie Biuro ECDL, a patronowali mu Ministerstwo Edukacji Narodowej, marszałkowie województw z całego kraju, w tym Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Kuratoria Oświaty. Merytorycznie akcję wspierały takie marki, jak Samsung, Motorola czy Wydawnictwo Naukowe PWN.

W konkursie wzięło udział 22,6 tys. uczniów z całego kraju.


W tym samym dniu, w ramach Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego, odbyło się oficjalne zakończenie i wręczenie nagród w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „eDukacja z Panem T.I.K.- iem – przewodnik multimedialny”. Organizatorem konkursu było Polskie Towarzystwo Informatyczne, Polskie Biuro ECDL oraz Gimnazjum nr 49 im. S. Starzyńskiego w Warszawie.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań teleinformatycznych uczniów oraz poznanie pomysłów młodzieży na wykorzystanie TIK do nauki różnych przedmiotów, w szkole, na lekcjach i poza nią. Uczniowie samodzielnie tworzyli film przedstawiając w nim swoje pomysły.
Patronat nad konkursem objął Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Łódzki Kurator Oświaty.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali vouchery na egzaminy ECDL, by móc swoje zainteresowania i umiejętności komputerowe potwierdzić Europejskim Certyfikatem Umiejętności Komputerowych ECDL - certyfikatem o zasięgu międzynarodowym. Dla wszystkich laureatów konkursu, firma Funmedia ufundowała multimedialny, internetowy kurs językowy na wybranym poziomie.

ECDL (European Computer Driving Licence) - Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych - jest powszechnie dostępnym świadectwem posiadania podstawowych umiejętności posługiwania się technikami informatycznymi i sprzętem IT dla nie-informatyków.
ECDL jest honorowany w 148 krajach świata, a egzaminy można zdawać w 41 językach. ECDL jest uznanym światowym standardem określającym wiedzę niezbędną do korzystania z nowoczesnych technologii informacyjnych. W wielu krajach Europy (m. in. Hiszpania, Węgry, Rumunia) ECDL jest obowiązkowy dla pracowników administracji publicznej. We Włoszech, Szwajcarii i Egipcie na podstawie umów rządowych ECDL jest integralną częścią szkolnych programów nauczania. W Danii urzędnicy samorządowi legitymujący się certyfikatem ECDL pobierają dodatek do wynagrodzenia. W Wielkiej Brytanii Certyfikat ECDL jest wymagany od wszystkich pracowników biurowych służby zdrowia.
ECDL ma na celu:
• przygotowanie Europejczyków do funkcjonowania w globalnym społeczeństwie informacyjnym,
• podnoszenie umiejętności posługiwania się sprzętem i oprogramowaniem informatycznym w pracy zawodowej i życiu codziennym,
• ułatwienie mobilności pracowników w ramach UE.
Przydatność ECDL można śmiało porównać ze znaczeniem, jakie dla dorosłego obywatela i wykwalifikowanego pracownika ma dziś licencja na prowadzenie samochodu - można bez niego przeżyć ale ze wszech miar lepiej ją mieć.
Główne korzyści posiadania certyfikatu ECDL:
• Podwyższenie poziomu umiejętności użytkowania komputera u wszystkich zatrudnionych i chcących podjąć pracę.
• Gwarancja obiektywności w ocenie umiejętności i niezależnie potwierdzone kwalifikacje.
• Wzrost wydajności wszystkich pracowników, którzy w swojej pracy korzystają z komputera.
• Umożliwienie lepszego wykorzystania nakładów na technologię informatyczną.
• Zrozumienie potrzeby wyrabiania dobrych nawyków w pracy z komputerem w celu zapewnienia wysokiej jakości jej wyników.

Więcej informacji na stronie http://www.pti.org.pl/

Metryczka

21.05.2012
Data publikacji 21.05.2012
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Anna Szafran
do góry