Szkolenia w zakresie cyfryzacji dokumentacji medycznej w profilaktycznej opiece zdrowotnej nad uczniami
25.06.2026Departament Równości w Zdrowiu w Ministerstwie Zdrowia w imieniu własnym oraz Partnera - Centrum e-Zdrowia realizuje projekt nr FERS.01.13-IP.07-0003/24 pn. „Szkolenia w zakresie cyfryzacji dokumentacji medycznej w profilaktycznej opiece zdrowotnej nad uczniami” w ramach Działania FERS.01.13 Umiejętności w sektorze zdrowia programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.
Cel szkoleń:
Przygotowanie pielęgniarek i higienistek szkolnych do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej uczniów w systemie gabinet.gov.pl. Uczestniczki i uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności niezbędne do codziennej pracy. Od września 2027 r. prowadzenie dokumentacji medycznej ucznia w postaci elektronicznej będzie obowiązkowe.
Dla kogo:
• pielęgniarki i higienistki szkolne,
• pielęgniarki posiadające wymagane kwalifikacje, także te niepracujące obecnie w szkole.
Forma szkoleń:
• szkolenia stacjonarne
• 23.07.2026 r. - Warszawa (rejestracja do 13.07.2026 r.)
• 06.08.2026 r. - Warszawa (rejestracja do 27.07.2026 r.)
Szkolenia są bezpłatne.
Szczegółowe informacje, w tym harmonogram i miejsca szkoleń, są dostępne na stronach:
• https://www.gov.pl/web/zdrowie/szkolenia-w-zakresie-cyfryzacji-dokumentacji-medycznej
• https://akademiacez.gov.pl/szkolenia-medycyna-szkolna/