Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Projekt Akademia Witolda Pileckiego - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Projekt Akademia Witolda Pileckiego

Warszawa, 02 czerwca 2022 r.
Kuratorium Oświaty
w Warszawie

Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa
 
KPZ.5562.8.2022.EP

Dyrektorzy
Szkół i placówek oświatowych
województwa mazowieckiego

 

Szanowni Państwo,

informuję, iż Instytut Pileckiego prowadzi projekt Akademia Witolda Pileckiego, skierowany do ambitnych młodych  ludzi w wieku od 16 do 18 lat zainteresowanych tematyką historyczną oraz społeczną. Celem Akademii jest edukacja historyczna i poszerzanie wiedzy uczniów na temat trudnej historii Polski XX wieku, a także zaangażowanie młodych ludzi na rzecz dobra wspólnego.

Do udziału w programie Instytut zaprasza czteroosobowe zespoły młodzieży wraz z opiekunem lokalnym (może być nim np. nauczyciel, edukator, instruktor, bibliotekarz czy drużynowy). Rekrutacja do IV edycji projektu została przedłużona do dnia 10 czerwca.

Akademia Witolda Pileckiego obejmuje:

  1. Szkołę Letnią, czyli tygodniowy wyjazd, na który składają się wędrówki po Beskidach, zwiedzanie miejsc związanych z Witoldem Pileckim, integracja, warsztaty historyczne, szkolenia i spotkania z inspirującymi ludźmi. Szkoła letnia odbędzie się w dniach 23–31 sierpnia.
  2. Realizację projektu historycznego poświęconego historii lokalnej w postaci wystawy, podcastu, filmu dokumentalnego czy gry miejskiej. Uczestnicy będą realizować swoje projekty we współpracy z opiekunami lokalnymi i pracownikami Instytutu od początku września do końca listopada.
  3. Szkołę Zimową, czyli dwudniowy zjazd w Warszawie, w ramach którego uczestnicy programu zaprezentują swoje projekty. Szkoła zimowa odbędzie się w dniach 9–11 grudnia.

Dodatkowym elementem Akademii jest program szkoleń i wizyt studyjnych dla opiekunów lokalnych.

Akademia Witolda Pileckiego to nie tylko możliwość spędzenia ostatniego tygodnia wakacji w aktywny i rozwijający sposób w pięknym otoczeniu, lecz także szansa na realizację własnego pomysłu na projekt i okazja, by poznać ciekawych ludzi z całej Polski. Wszyscy uczestnicy Akademii otrzymują zaświadczenie potwierdzające udział w programie, a także poszczególnych warsztatach i szkoleniach.

Aby wziąć udział w programie, należy:

  1. Zebrać czteroosobowy zespół.
  2. Nawiązać współpracę z nauczycielem lokalnym.
  3. Opracować zarys projektu i wypełnić formularz zgłoszeniowy.
  4. Przesłać pisemną rekomendację opiekuna lokalnego na adres:  akademia@instytutpileckiego.pl

Formularz rekrutacyjny i dodatkowe informacje o programie: https://instytutpileckiego.pl/pl/instytut/kalendarz/akademia-witolda-pileckiego-ivedycja- projekt-dla-mlodziezy

Film promocyjny Akademii Witolda Pileckiego i opinie uczestników poprzednich edycji:  https://www.youtube.com/watch?v=lVEHtL117Ys

 

Z poważaniem

Mazowiecki Wicekurator Oświaty
/-/
Krzysztof Wiśniewski

 

 

Metryczka

Data publikacji 02.06.2022
Data modyfikacji 02.06.2022
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Mazowiecki Wicekurator Oświaty
Osoba udostępniająca informację:
Eliza Popielarczyk
do góry