Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Akcja edukacyjna „BĄDŹ SUPERBOHATEREM” - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Akcja edukacyjna „BĄDŹ SUPERBOHATEREM”

Stołeczni policjanci zapraszają uczniów klas 1- 6 szkół podstawowych z terenu miasta stołecznego Warszawy oraz powiatów okołowarszawskich (mińskiego, piaseczyńskiego, grodziskiego, otwockiego, legionowskiego, wołomińskiego, pruszkowskiego, nowodworskiego, warszawskiego zachodniego) do udziału w akcji edukacyjnej pn. „BĄDŹ SUPERBOHATEREM!”.

Od października br., raz w miesiącu, przez cały rok szkolny 2020/2021 na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji zamieszczany będzie materiał dotyczący wybranego obszaru zagadnieniowego związanego z bezpiecznymi zachowaniami (korzystanie z numeru 112, „świeć przykładem” – odblaski, bezpieczeństwo w lesie, fajerwerki, bezpieczeństwo naszych dziadków, bezpieczeństwo w Internecie, bezpieczne zachowania w kontakcie z psem, pierwsza pomoc, bezpieczna jazda na rowerze i hulajnodze, bezpieczny wypoczynek nad wodą). Tekst będzie przeznaczony do samodzielnego odczytania/odsłuchania przez dzieci w domu lub opiekunów i nauczycieli podczas zajęć szkolnych. Do każdego opowiadania zostaną dołączone grafiki, np. kolorowanki, krzyżówki, historyjki obrazkowe, gotowe do samodzielnego wydruku.

Każde opowiadanie może zostać zobrazowane przez ucznia w formie plakatu i przesłane do Komendy Stołecznej Policji w formie elektronicznej (zdjęcie w formie JPG) na adres zborsukiembezpieczniej@ksp.policja.gov.pl.

Na zakończenie akcji planowane jest wydanie kalendarza na rok szkolny 2021/2022 z wykorzystaniem nadesłanych prac.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji.

Metryczka

Data publikacji 13.10.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
materiały organizatora
Osoba udostępniająca informację:
Joanna Woźnicka-Wąsek
do góry