Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

II edycja darmowych e-warsztatów „Zaprogramuj Swoją Przyszłość” - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

II edycja darmowych e-warsztatów „Zaprogramuj Swoją Przyszłość”

Zespół szkoły programowania Zaprogramowani.com wraz z AkademiaProgramowania.pl zapraszają na kolejną edycję darmowych e-warsztatów „Zaprogramuj Swoją Przyszłość” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Organizatorzy inicjatywy podkreślają istotność upowszechniania umiejętności programistycznych wśród młodych ludzi oraz rozszerzania dostępu do specjalistycznej edukacji informatycznej w mniejszych miejscowościach. W związku z tym oferują dzieciom i młodzieży w wieku od 10 do 17 lat 1500 bezpłatnych miejsc na internetowych kursach programowania.

Do wyboru dostępne są takie tematy kursów jak C++, Java, Python, Aplikacje webowe, Roblox czy Grafika komputerowa. Każdy kurs składa się z trzech zajęć trwających po 90 minut, które odbywać się będą raz w tygodniu.

Zajęcia poprowadzą aktywni zawodowo programiści, dysponujący umiejętnością przekazywania wiedzy młodym słuchaczom. Priorytetem programu pozostaje zapoznanie słuchaczy z najpopularniejszymi obecnie możliwościami niezbędnymi w planowaniu kariery w branży programistycznej.

Zapisy rozpoczną się 14 sierpnia i potrwają do 4 września 2020 roku bądź do wyczerpania limitu miejsc. Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów znaleźć można na stronach Zaprogramowani.com oraz AkademiaProgramowania.pl.

Metryczka

Data publikacji 08.07.2020
Data modyfikacji 21.07.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
materiały Zespołu Zaprogramowani.com
Osoba udostępniająca informację:
Bartłomiej Furmanek
do góry