Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Program dla szkół „Pomarańczowa Siła” - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Program dla szkół „Pomarańczowa Siła”

Do 11 lutego 2020 r. można zgłaszać szkoły, kluby sportowe i inne organizacje pracujące z dziećmi z niepełnosprawnościami do olimpijskiej edycji „Pomarańczowej Siły”.


Aby wziąć udział w grze o sprzęt sportowy, należy wejść na stronę www.pomaranczowasila.pl, wypełnić formularz i dodać pracę konkursową.

Pomarańczowa Siła to organizowany przez Fundację ING Dzieciom program dla szkół, klubów sportowych i innych organizacji pracujących z dziećmi (klasy 1-8 szkoły podstawowej) z niepełnosprawnościami narządów ruchu, wzroku i słuchu. Inicjatywa ma charakter integracyjny – drużyny mogą liczyć maksymalnie 12 zawodników, w tym co najmniej 6 z niepełnosprawnościami.

Do zabawy pod okiem ambasadorów zakwalifikują się 22 drużyny, które prześlą najbardziej kreatywne zgłoszenia. Następnie wszyscy uczestnicy otrzymają sprzęt sportowy, dzięki któremu przez 5 miesięcy będą poznawać kolejne dyscypliny sportu. Za każdym razem ambasadorzy odwiedzą tę drużynę, która w danym miesiącu wykazała się największą kreatywnością i zaangażowaniem. Udział w programie jest bezpłatny.

 

Metryczka

Data publikacji 07.02.2020
Data modyfikacji 07.02.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały organizatora
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry