Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Ogólnopolska akcja edukacyjna "Dzieci uczą rodziców" - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolska akcja edukacyjna "Dzieci uczą rodziców"

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w akcji, której celem jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji. Przedsięwzięcie jest objęte honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

W ramach inicjatywy wszystkie zgłoszone placówki, każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć, zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora (pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus). Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji.

W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek.

Zgłoszenia placówek do udziału w inicjatywie są przyjmowane przez cały czas jej trwania, czyli do czerwca 2020 r. Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny.

Wszystkie wpisy w mediach społecznościowych należy oznaczać hasztagiem: #DzieciUcząRodziców.

Regulamin akcji dostępny na platformie zgłoszeniowej: www.edu.crl.org.pl.

 

Metryczka

Data publikacji 14.11.2019
Data modyfikacji 18.01.2021
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Centrum Rozwoju Lokalnego
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry