Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Strona znajduje się w archiwum.

Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha

Rozpoczął się nabór do 9. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha – programu edukacyjnego dla uczniów w wieku 13-15 lat.

Celem inicjatywy jest pobudzenie młodych umysłów do tworzenia innowacyjnych wynalazków. W tegorocznej ofercie Akademii znalazło się kilkadziesiąt warsztatów kreatywnych, podczas których uczniowie m.in. podejmą próbę budowy silnika elektrycznego, zaprojektowania aplikacji do wykrywania twarzy i oczyszczenia wody z farmaceutyków, a także poznają metody działania cyberprzestępców, szybkiego prototypowania, czy druku w technologii 3D. Na makietach 3D lub w tunelach aerodynamicznych będą mogli przetestować autonomiczne kapsuły transportowe, przepływy zanieczyszczonego powietrza czy trajektorii lotów modeli pojazdów. W kolejnym etapie zainspirowani wiedzą zdobytą podczas warsztatów uczestnicy programu będą mogli przystąpić do konkursu na najlepszy pomysł na wynalazek. Na laureatów – autorów najlepszych pomysłów oraz ich szkoły czekają atrakcyjne nagrody.

Na warsztaty kreatywne będą mogli zapisać swoich uczniów nauczyciele przedmiotów ścisłych, którzy w dniach 22-31 października 2019 r. zarejestrują się na stronie programu www.akademiawynalacow.com.pl.

Przedsięwzięcie skierowane jest do szkół z Warszawy, Wrocławia i ich okolic. Warsztaty kreatywne prowadzone przez studentów kół naukowych odbywają się w siedzibach partnerów merytorycznych programu – na wyższych uczelniach technicznych.

9. edycja Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha jest realizowana pod patronatem honorowym Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

 

Metryczka

Data publikacji 29.10.2019
Data modyfikacji 15.01.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały organizatora
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry