Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Twoje dane − Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli” - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Twoje dane − Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”

Warszawa, dn. 9 września 2019 r.
Kuratorium Oświaty
w Warszawie

Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa
 
IPR.0344.262.2019.AS

Dyrektorzy
szkół i placówek oświatowych
województwa mazowieckiego

 

Szanowni Państwo,

pragnę poinformować o możliwości udziału w X-tej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane − Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli” organizowanego przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w roku szkolnym 2019/2020.

Celem programu, realizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka, jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych wśród uczniów i nauczycieli, poprzez poszerzenie oferty edukacyjnej szkół oraz placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności.

Uczestnicy Programu mają zapewnione specjalistyczne szkolenia kadry pedagogicznej w ramach doskonalenia zawodowego, jak również otrzymują materiały edukacyjne służące wprowadzeniu nowych treści podczas zajęć z uczniami. W celu zwiększenia świadomości ochrony danych osobowych w środowisku oświatowym, Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych we współpracy z Ministrem Edukacji Narodowej przygotował również publikację „Ochrona danych osobowych w szkołach i placówkach oświatowych. Poradnik RODO”. Poradnik zawiera wskazówki na temat zasad przetwarzania i ochrony danych osobowych w szkołach, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Poradnik dostępny jest w wersji elektronicznej pod adresem: https://www.uodo.gov.pl/p/poradniki.

W załączeniu przekazuję informację na temat Programu „Twoje dane − Twoja sprawa”. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://uodo.gov.pl/p/tdts.

Zachęcam do udziału w tej wartościowej inicjatywie edukacyjnej.
 
Z wyrazami szacunku,
 
wz. Mazowieckiego Kuratora Oświaty
/-/
Mazowiecki Wicekurator Oświaty

Dorota Skrzypek
 

 

 

 

 

 

 

 

Pliki do pobrania

Metryczka

Data publikacji 09.09.2019
Data modyfikacji 16.01.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry