Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konsultacje społeczne e-materiałów dydaktycznych - ORE - przedłużenie terminu konsultacji społecznych - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Strona znajduje się w archiwum.

Konsultacje społeczne e-materiałów dydaktycznych - ORE - przedłużenie terminu konsultacji społecznych

Informujemy, że Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie przedłuża do 25 lipca br. konsultacje społeczne nowo powstających e-materiałów dydaktycznych dla szkół kończących się egzaminem maturalnym, do przedmiotów humanistycznych (tj. język polski, historia, filozofia, wiedza o społeczeństwie), do przedmiotów przyrodniczych (fizyka, chemia, biologia, geografia) oraz e-materiałów do matematyki i informatyki.

E-materiały dydaktyczne zostały opracowane przez beneficjentów konkursowych wybranych w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do końca 2020 r. powstanie ok. 10000 e-materiałów w zakresie podstawowym i rozszerzonym dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum do 10 przedmiotów kształcenia ogólnego (j. polski, filozofia, historia, WOS, biologia, geografia, chemia, fizyka, matematyka i informatyka).

Nowe e-materiały dydaktyczne będą zgodne z obowiązującą podstawą programową z 2017 r. i 2018 r.  Będą zawierały różne rodzaje multimediów – filmy edukacyjne, animacje i prezentacje 3D, gry edukacyjne, wirtualne laboratoria, mapy myśli, audiobooki oraz zestawy ćwiczeń interaktywnych. 

Informacje dotyczące konsultacji można znaleźć  na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Opiniować można poprzez przycisk "Zgłoś uwagi" z poziomu pojedynczego e-materiału umieszczonego na platformie epodreczniki.

 

 

Metryczka

Data publikacji 04.07.2019
Data modyfikacji 16.01.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Ośrodka Rozwoju Edukacji
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry