Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

VI edycja programu "Od skutera do Harleya" - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Strona znajduje się w archiwum.

VI edycja programu "Od skutera do Harleya"

Zaproszenie dla szkół z terenu miasta stołecznego Warszawy i powiatów okołowarszawskich: grodziskiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego i wołomińskiego.

Warszawa, dn. 14 stycznia2019 r.
Kuratorium Oświaty
w Warszawie

Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa
 
WKS.550.1.2019.DŁ

 

Dyrektorzy
szkół podstawowych, gimnazjów, szkół z oddziałami gimnazjalnymi
z terenu Warszawy i powiatów okołowarszawskich

 
Szanowni Państwo,

dotyczy: projektu Od skutera do Harleya

Stowarzyszenie Warsaw Chapter Poland H.O.G. we współpracy z Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Stołecznego Warszawy, Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, Kuratorium Oświaty w Warszawie i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie, zaprasza szkoły z terenu miasta stołecznego Warszawy i powiatów okołowarszawskich: grodziskiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego i wołomińskiego do udziału w VI edycji programu pod nazwą Od skutera do Harleya.

Celem programu jest zwiększenie świadomości uczniów, ich rodziców i wszystkich mieszkańców w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach publicznychze szczególnym uwzględnieniem poruszania się jednośladami.

W 30-u szkołach, które wyrażą chęć udziału w programie i zostaną do niego zaproszone (w terminie do 31 marca), odbędą się spotkania z przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji i Harleyowcami, którzy przeprowadzą prelekcję wraz z pokazem multimedialnym dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na prezentację zapraszam uczniów klas szóstych, siódmych, ósmych i gimnazjalnych.

Dla chętnych uczniów klas VII i VIII oraz klas gimnazjalnych, którzy do 1 czerwca 2019 r. skończą 14 lat i nie przekroczą 16 r.ż., przeprowadzony zostanie konkurs dotyczący znajomości zasad ruchu drogowego, którego zwycięzca awansuje do finału programu. W finale, będącym testem znajomości Prawa o ruchu drogowym, najlepsi będą mogli zdobyć ciekawe nagrody, a zwycięzca otrzyma skuter. Całość spotkania uzupełni prezentacja motocykli Harley-Davidson.

W poprzednich czterech edycjach wzięło udział ponad 20 000 uczniów z 200 szkół. Zwycięzcy konkursów otrzymali w nagrodę skuter. Program zdobył wysokie uznanie panelu dyskusyjnego w Ambasadzie Brytyjskiej i został oceniony jako wzorcowy przykład współdziałania organizacji pozarządowych z władzami miasta, przedstawicielami oświaty i służbami.

Gorąco zachęcam Państwa Dyrektorów do wzięcia udziału w tak pożytecznej akcji, pozwalającej na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu ulicznym.

Jednocześnie zwracam się z prośbą do Państwa Dyrektorów o podanie przybliżonej liczby uczestników prezentacji multimedialnej oraz zapewnienie pomieszczeń i sprzętu (rzutnik z ekranem i nagłośnienie) do jej przeprowadzenia. Informacje te prosimy podać do dnia 28 lutego 2019 r. logując się na stronie: http://kuratorium.waw.pl/harley

 

                                                                                                                                                                                   Z poważaniem

Mazowiecki Wicekurator Oświaty
/-/
Dorota Skrzypek

 

 

Załączniki:

Regulamin konkursu Od skutera do Harleya

 

Metryczka

Data publikacji 18.01.2019
Data modyfikacji 16.01.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Dariusz Łukaszewicz
Osoba udostępniająca informację:
Anna Laskowska
do góry