Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Zaproszenie do udziału w dziewiątej edycji spotkań młodzieży polskiej i izraelskiej „Jesteśmy Razem” w Treblince i Kosowie Lackim - Aktualności -

Nawigacja

Zaproszenie do udziału w dziewiątej edycji spotkań młodzieży polskiej i izraelskiej „Jesteśmy Razem” w Treblince i Kosowie Lackim

List Wojewody Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty zapraszający do udziału w dziewiątej edycji spotkań młodzieży polskiej i izraelskiej „Jesteśmy Razem”, która odbedzie sie w Treblince i Kosowie Lackim w dniu 17 października 2018 r.

Panie/Panowie
Dyrektorzy  
Liceów Ogólnokształcących
i Techników, Nauczyciele
województwa mazowieckiego


Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w dziewiątej edycji spotkań młodzieży polskiej i izraelskiej „Jesteśmy Razem”. Wydarzenie to odbędzie się w Treblince i Kosowie Lackim 17 października 2018 r., w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 70-lecia powstania Państwa Izrael.

Projekt „Jesteśmy Razem” realizowany jest dzięki współpracy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jego celem jest wspólne uczczenie i pielęgnowanie pamięci o pomordowanych w niemieckim nazistowskim obozie zagłady i pracy w Treblince. Każdego roku uroczystości oraz organizowane dla młodzieży warsztaty gromadzą wielu uczestników z kraju i zagranicy. Międzynarodowy wymiar wydarzenia umożliwia nawiązanie bezpośrednich kontaktów między młodymi ludźmi z Polski i Izraela. Projekt „Jesteśmy Razem” łączy tradycyjną formę uroczystości z działaniami edukacyjnymi, dzięki którym uczestnicy poznają tragiczną historię miejsca, w którym obecnie znajduje się Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941 – 1944).  

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w uroczystościach.


Z wyrazami szacunku


Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki


Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty

 

_________________________________________________________

W celu potwierdzenia udziału w spotkaniu w dniu 17 października 2018 r. prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem ankiety internetowej dostępnej na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie: http://kuratorium.waw.pl/spotkanie-treblinka.

Dla szkoły przewidziano dwa miejsca (dyrektor i zainteresowany nauczyciel). Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.    

W załączeniu program uroczystości.

 

 

 

Pliki do pobrania

Metryczka

Data publikacji 13.09.2018
Data modyfikacji 14.09.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Dominika Stodolak
do góry