Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Równa szkoła – bez dyskryminacji i przemocy - Kalendarium -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Równa szkoła – bez dyskryminacji i przemocy

18.01.2016

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii zapraszają do uczestnictwa w bezpłatnej konferencji „Równa szkoła – bez dyskryminacji i przemocy”. Konferencja odbędzie się w dn. 11 - 12 lutego br. w siedzibie Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie.

Cele konferencji:

  • Premiera publikacji „Lekcja równości: Jak prowadzić działania antydyskryminacyjne w szkołach, zawierającej opis praktycznych rozwiązań w zakresie planowania i realizacji działań antydyskryminacyjnych oraz prowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej. Opisane w publikacji metody pracy z uczniami i uczennicami uwzględniają  potrzeby szkół i zobowiązania płynące z Ustawy o systemie oświaty i rozporządzenia o nadzorze pedagogicznym.
  • Podsumowanie działań projektu „Równa szkoła – bez dyskryminacji i przemocy” w zakresie innowacyjnych rozwiązań edukacji antydyskryminacyjnej i przeciwdziałania przemocy motywowanej uprzedzeniami w szkole.
  • Prezentacja i dyskusja nt. deklaracji etyki (kodeksu etycznego) nauczyciela opracowanej przez środowiska nauczycielskie ZNP.

Konferencja jest skierowana do osób pracujących w systemie edukacji formalnej na poziomie samorządowym, kuratoriów, ośrodków doskonalenia nauczycieli jak i do dyrektorów, dyrektorek, pedagogów, pedagożek oraz nauczycieli i nauczycielek.

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest wypełnienie formularza on-line .: Więcej szczegółów na temat konferencji na stronie internetowej organizatora .

Metryczka

Data publikacji 18.01.2016
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Barbara Słomczyńska
Osoba udostępniająca informację:
Barbara Słomczyńska
do góry