Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Finał konkursów o zabytkach - Kalendarium -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał konkursów o zabytkach

04.12.2015

4 grudnia 2015 roku w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie odbył się finał konkursów organizowanych przez Mazowieckiego Kurator Oświaty we współpracy z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Podczas uroczystości uhonorowano laureatów konkursu fotograficznego „Zabytek w obiektywie” oraz konkursu plastycznego „Kronika zabytku”.

Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczyli Dorota Sokołowska Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Rafał Nadolny Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków. Kurator Oświaty podziękowała wszystkim uczestnikom konkursów oraz ich nauczycielom za zaangażowanie i rozwijanie zainteresowań.

Po zakończeniu części oficjalnej nagrodzeni uczniowie wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie.

Konkurs fotograficzny „Zabytek w obiektywie” skierowany był do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu dokumentacji zabytku zawierającej zdjęcie, opis historii powstania zabytku oraz roli jaką odegrał w dziejach kraju/regionu/okolicy.

W konkursie plastycznym „Kronika zabytku” wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z klas IV- VI województwa mazowieckiego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez zespół pracy konkursowej w formie albumu, kroniki lub komiksu o zabytku poznanym podczas wakacyjnego wyjazdu.

Lista zwycięzców.

 • Finał konkursów o zabytkach
  Finał konkursów o zabytkach
 • Dorota Sokołowska Mazowiecki Kurator Oświaty
  Dorota Sokołowska Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Rafał Nadolny Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków
  Rafał Nadolny Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków
 • Finał konkursów o zabytkach
  Finał konkursów o zabytkach
 • Finał konkursów o zabytkach
  Finał konkursów o zabytkach
 • Finał konkursów o zabytkach
  Finał konkursów o zabytkach

Metryczka

Data publikacji 04.12.2015
Data modyfikacji 16.05.2016
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kornelia Szczepaniak
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry