Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Zakończenie zajęć edukacyjnych - życzenia Mazowieckiej Kurator Oświaty - Kalendarium -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończenie zajęć edukacyjnych - życzenia Mazowieckiej Kurator Oświaty

26.06.2015

Wierzę, że okres wakacji będzie czasem relaksu, dobrej zabawy i odpoczynku, który pozwoli odetchnąć od codziennych obowiązków i będzie pełen ciekawych przygód.

Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las
A tam ciągle nie ma nas

„Lato, lato” Ludwik Jerzy Kern, 1960 r.

 

Drodzy uczniowie i nauczyciele,


jestem pewna, że tekst powyższej piosenki wyraża nadzieję nas wszystkich i radość z okazji zbliżających się wakacji. Zanim jednak wybrzmi ostatni dzwonek szkolny, pragnę podziękować wszystkim za rok ciężkiej, wytężonej pracy, za twórcze podejście do nauki i edukacji oraz zaangażowanie w nowe projekty – w szczególności w programy rządowe, które poprawiły bezpieczeństwo w szkołach oraz zagwarantowały uczniom klas pierwszych szkoły podstawowej darmowe podręczniki.

Wierzę, że okres wakacji będzie czasem relaksu, dobrej zabawy i odpoczynku, który pozwoli odetchnąć od codziennych obowiązków i będzie pełen ciekawych przygód.

Podobnie jak w latach poprzednich Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz inne służby na terenie województwa mazowieckiego w ramach programu „Razem Bezpieczniej” będą dbały o bezpieczeństwo wypoczywających dzieci i młodzieży. Przy tej okazji zachęcam rodziców do sprawdzania, czy organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży dopełnił obowiązku zgłoszenia go do właściwego kuratora oświaty. Baza danych o wypoczynku, zawierająca informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku, dostępna jest na stronie: www.wypoczynek.men.gov.pl. Dodatkowo na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie została uruchomiona specjalna zakładka dedykowana organizacji bezpiecznego wypoczynku.

Życzę udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Drodzy uczniowie, wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, abyście mogli z nowymi siłami i pomysłami wrócić do szkoły.

Radosnych, słonecznych i beztroskich wakacji!

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,
 

Mazowiecki Kurator Oświaty
-/-
Dorota Sokołowska

 

Metryczka

Data publikacji 26.06.2015
Data modyfikacji 22.10.2015
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Magdalena Teper
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Teper
do góry