Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Jubileusz Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie - Kalendarium -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jubileusz Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie

26.03.2015

Stulecie istnienia świętował w czwartek (26 marca) Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie. Na uroczystości wśród gości obecni byli m.in. Dorota Sokołowska Mazowiecka Kurator Oświaty, Mieczysława Nowotniak Zastępca Dyrektora Biura Edukacji m.st. Warszawy oraz Bogdan Olesiński Burmistrz Dzielnicy Mokotów.

Kompetencje to nie to samo co kwalifikacje i uprawnienia. W tej szkole wyposażacie Państwo zarówno w kwalifikacje, jak i kompetencje. Świadczy o tym stuletnia historia, osiągnięcia uczniów w konkursach oraz coroczny nabór – powiedziała Kurator Dorota Sokołowska.

Z okazji jubileuszu miało miejsce uroczyste nadania szkole nowego sztandaru. Spotkanie stanowiło okazję do przypomnienia bogatej historii szkoły oraz podsumowania jej dotychczasowych osiągnięć. Towarzyszący uroczystości program artystyczny, przygotowany przez uczniów, prezentował historię szkoły od jej powstania do współczesności.

Szkoła jest organizatorem konkursów o zasięgu krajowym m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Fantazji Fryzjerskiej oraz Ogólnopolskiego Konkursu Kreowania Ubioru. Uczniowie Zespołu odnoszą liczne sukcesy w wielu znaczących konkursach m.in. w tegorocznej edycji Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby „Mała Pętelka”.

Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie to szkoła o bogatych tradycjach. Historia tej placówki ma swoje początki w 1915 roku i wiąże się z utworzeniem szkoły rękodzielniczej dla dziewcząt. W 1928 roku położny został kamień węgielny pod budowę gmachu na ulicy Kazimierzowskiej. W czasie II Wojny Światowej budynek został zajęty przez okupanta, a filie podzielonej szkoły rozmieszczono w różnych częściach miasta. W okresie powojennym szkoła wznowiła działalność przy ul. Rakowieckiej. W latach 50-tych powstało Technikum Odzieżowe, a siedzibą szkoły ponownie został gmach przy ul. Kazimierzowskiej. Miejskie Biuro Edukacji zdecydowało o połączeniu placówki kosmetyczno-fryzjerskiej, znajdującej się przy ul. Rakowieckiej z liceum i szkołą, mieszczącymi się przy ul. Kazimierzowskiej. Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 został utworzony w 2006 roku.

 • Dorota Sokołowska Mazowiecka Kurator Oświaty
  Dorota Sokołowska Mazowiecka Kurator Oświaty
 • Poczet sztandarowy
  Poczet sztandarowy
 • Mieczysława Nowotniak Zastępca Dyrektora Biura Edukacji m.st. Warszawy
  Mieczysława Nowotniak Zastępca Dyrektora Biura Edukacji m.st. Warszawy
 • Program artystyczny
  Program artystyczny
 • Magdalena Jarosińska Dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie
  Magdalena Jarosińska Dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie

Metryczka

Data publikacji 26.03.2015
Data modyfikacji 04.05.2015
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kornelia Szczepaniak
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry