Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

11 lutego 2015 r. - Europejski Dzień Numeru Alarmowego - Kalendarium -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

11 lutego 2015 r. - Europejski Dzień Numeru Alarmowego

02.02.2015

W związku z obchodami Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego organizowanymi po raz siódmy w Unii Europejskiej i po raz drugi w Polsce pod hasłem uświadamiania mieszkańcom, że numer 112 służy wyłącznie do ratowania życia i zdrowia.

Warszawa, 2 lutego 2015 r.

ZSE.5534.2.2015.AN

 

Ten numer ratuje życie. Nie blokuj go bez potrzeby.

11 lutego 2015 r. - Europejski Dzień Numeru Alarmowego.

 

Dyrektorzy
Przedszkoli, Szkół i Placówek Oświatowych

województwa mazowieckiego,

Szanowni Państwo,

w związku z obchodami Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego organizowanymi po raz siódmy w Unii Europejskiej i po raz drugi w Polsce pod hasłem uświadamiania mieszkańcom, że numer 112 służy wyłącznie do ratowania życia i zdrowia, zwracam się z prośbą do Państwa o podjęcie inicjatywy organizacji w dniu 11 lutego 2015 r., we współpracy z lokalnymi jednostkami Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej, zajęć edukacyjnych dotyczących podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz funkcjonowania numeru alarmowego 112, np. w formie lekcji, apelu lub konkursu plastycznego.

Akcja ta ma na celu zmniejszenie liczby zgłoszeń bezzasadnych, która wg danych organizacji EENA (European Emergency Number Association), w całej Unii Europejskiej jest wysoka i wynosi ponad 50%.

 Znajomość numeru 112 w Polsce, w porównaniu z innymi państwami europejskimi jest duża, ale nadal jest on zbyt często wybierany niezgodnie z przeznaczeniem. Akcja informacyjna ma na celu uświadomienie społeczeństwu, że blokowanie tego numeru uniemożliwia szybkie dodzwonienie się komuś, kto naprawdę potrzebuje pomocy.

 Jednocześnie informuję, że spoty informujące o numerze 112 jako tym, dzięki któremu wzywa się pomocy pogotowia ratunkowego, straży pożarnej czy Policji będą emitowane w komunikacji miejskiej przez dwa tygodnie.

 Materiały dotyczące akcji znajdziecie Państwo na stronie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy w plikach:
 

 

Z poważaniem

p.o. Mazowiecki Kurator

             Oświaty

    /-/

   Katarzyna Góralska

Metryczka

02.02.2015
Data publikacji 02.02.2015
Data modyfikacji 01.04.2015
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Anna Nowak
Osoba udostępniająca informację:
JSK Internet
do góry