Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konferencja - bezpłatne podręczniki i materiały edukacyjne w gimnazjach - Kalendarium -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja - bezpłatne podręczniki i materiały edukacyjne w gimnazjach

04.02.2015

Zmiany ustawowe dotyczące zapewnienia uczniom gimnazjów bezpłatnych podręczników i materiałów edukacyjnych omawiano podczas konferencji (4 lutego), w której wzięła udział Katarzyna Góralska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

4 lutego w siedzibie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się konferencja informacyjna skierowana do dyrektorów gimnazjów z Warszawy i powiatów okołowarszawskich dotycząca obowiązku zapewnienia uczniom gimnazjów począwszy od roku szkolnego 2015/2016 dostępu do bezpłatnych podręczników, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych. Konferencję przygotowało Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Kuratorium Oświaty w Warszawie na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Podczas konferencji najważniejsze zmiany ustawowe przedstawiła zebranym Joanna Berdzik, Wiceminister Edukacji Narodowej. Kilkuset dyrektorów gimnazjów dowiedziało się o zasadach ustalania szkolnego zestawu programów nauczania, wyposażania szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe. Rozmawiano także o zasadach przekazywania dotacji celowej na zakup podręczników.

5 lutego odbyła się kolejna konferencja poświęcona tej tematyce, skierowana do dyrektorów gimnazjów z terenu Delegatur Kuratorium Oświaty w Warszawie. W konferencji wzięła udział Dorota Sokołowska, Mazowiecki Wicekurator Oświaty.


Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.


 

Metryczka

04.02.2015
Data publikacji 04.02.2015
Data modyfikacji 29.05.2015
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Magdalena Teper
Osoba udostępniająca informację:
JSK Internet
do góry