Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Ponad 19 tys. zgłoszeń do akcji „Szkoła do hymnu” - Kalendarium -

Nawigacja

Ponad 19 tys. zgłoszeń do akcji „Szkoła do hymnu”

08.11.2019

Ponad 19 tys. zgłoszeń, około 3,9 mln uczniów oraz blisko 380 tys. nauczycieli bierze udział w akcji „Szkoła do hymnu”. To inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem jest włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.

W tegoroczną akcję oprócz szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z Polski, włączyły się również szkoły poza granicami naszego kraju. Wpłynęło ponad 100 zgłoszeń. We wspólne śpiewanie włączy się blisko 1000 uczniów, a wszystkich osób biorących udział w akcji będzie prawie 13 tys. Najwięcej szkół zgłosiło się ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Armenii, Afryki, Kazachstanu, Ukrainy, Turcji, a także z krajów europejskich takich jak: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Austria, Litwa czy Belgia.

Zachęcamy do publikowania relacji ze wspólnego śpiewania hymnu narodowego na profilach szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu oraz na stronach internetowych. Stwórzmy wielką społeczność zaangażowaną w obchody odzyskania niepodległości.

Przypomnijmy, że warunkiem uczestnictwa w akcji „Szkoła do hymnu” było przesłanie przez dyrektora danej placówki ankiety zgłoszeniowej widocznej w Strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowej. Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, które zgłosiły swój udział w akcji otrzymają pamiątkowy dyplom.

Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.  

Więcej informacji można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

 

Metryczka

Data publikacji 08.11.2019
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Ministerstwa Edukacji Narodowej
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry