Moje skróty

Schowek

Pokaż (17)

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Ćwiczenia ratownictwa wodnego nad Jeziorem Urszulewskim - Kalendarium -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia ratownictwa wodnego nad Jeziorem Urszulewskim

14.07.2017

14 lipca odbyło się kolejne spotkanie z najmłodszymi w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” (14 lipca). Dzieci uczestniczące w ćwiczeniach ratownictwa pod okiem strażaków, policjantów i ratowników poznały zasady udzielania pierwszej pomocy tonącemu oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

W wydarzeniu nad Jeziorem Urszulewskim uczestniczyli m.in. Waldemar Olejniczak - Poseł na Sejm RP, Zdzisław Sipiera -  Wojewoda Mazowiecki oraz Krzysztof Wiśniewski  - Dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie

Około 50 dzieci przebywających na letnich koloniach z powiatu sokołowskiego i makowskiego wzięło udział w ćwiczeniach przeprowadzonych przez sierpeckie służby: Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej Sierpcu i Komendę Powiatową Policji. Strażacy wcielali się w role osób tonących, potrzebujących pomocy oraz ratujących. Wszystkie czynności były omawiane przez strażaków i ratowników WOPR. Z kolei przedstawiciele powiatowego sanepidu zwracali uwagę najmłodszych na niebezpieczeństwo jakie stwarzają kleszcze.

Dzieci miały również okazję pływania łodzią ratunkową po Jeziorze Urszulewskim.

Inauguracja akcji na terenie Mazowsza odbyła się 28 czerwca br. nad Zalewem Zegrzyńskim. Uczestniczyli w niej m.in.: Zdzisław Sipiera - Wojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski - Wicewojewoda Mazowiecki oraz Dorota Skrzypek - Mazowiecki Wicekurator Oświaty.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2017 r. 

Więcej informacji na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. 

 

 
 
 
 

 

 • Ćwiczenia nad Jeziorem Urszulewskim (Fot. Archiwum MUW)
  Ćwiczenia nad Jeziorem Urszulewskim (Fot. Archiwum MUW)
 • Ćwiczenia nad nad Zalewem Zegrzyńskim (Fot. Archiwum MUW)
  Ćwiczenia nad nad Zalewem Zegrzyńskim (Fot. Archiwum MUW)
 • Ćwiczenia nad nad Zalewem Zegrzyńskim (Fot. Archiwum MUW)
  Ćwiczenia nad nad Zalewem Zegrzyńskim (Fot. Archiwum MUW)
 • Ćwiczenia nad nad Zalewem Zegrzyńskim (Fot. Archiwum MUW)
  Ćwiczenia nad nad Zalewem Zegrzyńskim (Fot. Archiwum MUW)

Metryczka

Data publikacji 14.07.2017
Data modyfikacji 01.09.2021
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kornelia Szczepaniak
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry
>