Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Rozpoczęła się rekrutacja do XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Już dziś zgłoś się do projektu! - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpoczęła się rekrutacja do XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Już dziś zgłoś się do projektu!

Temat tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży to Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości. Jak co roku, zachęcamy młodzież w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym do podjęcia działań na rzecz najbliższego otoczenia.

 

Temat tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży to Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości. Jak co roku, zachęcamy młodzież w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym do podjęcia działań na rzecz najbliższego otoczenia. Do udziału zapraszamy szczególnie tych, którzy są zainteresowani podtrzymaniem i rozpowszechnianiem tradycji narodowej i państwowej poprzez popularyzowanie wiedzy o miejscach pamięci mających znaczenie dla dziedzictwa oraz tożsamości lokalnej i narodowej. Przed kandydatami stoi zadanie, które wymaga zaangażowania, kreatywnego myślenia i podjęcia działań animacyjno-badawczych. Rekrutacja potrwa do 15 kwietnia i ma na celu wyłonienie 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski, których członkowie spotkają się w Sali Posiedzeń Sejmu 1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Dodatkową nagrodą dla najlepszych uczestników z każdego województwa będzie prawo udziału w komisji problemowej, która odbędzie się 15 maja.

Organizatorem XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a w gronie współorganizatorów znajdują się Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz po raz pierwszy – Instytut Pamięci Narodowej. Informacje dotyczące procesu rekrutacji i przebiegu sesji plenarnej publikowane będą na stronie internetowej projektu: https://sdim.sejm.gov.pl. Tam znajdzie się również Przewodnik XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży zawierający wskazówki dotyczące wykonania zadania rekrutacyjnego. W razie pytań dotyczących działania platformy i organizacji tegorocznej sesji prosimy o kontakt z koordynatorem XXII sesji SDiM Jakubem Rokickim, pod adresem e-mail sdim@sejm.gov.pl lub numerem telefonu (22) 694 28 10. W sprawach dotyczących realizacji zadania rekrutacyjnego informacji udziela Olga Tumińska, olga.tuminska@ipn.gov.pl, (22) 581 88 18.

Zachęcamy do zarejestrowania zespołu na platformie internetowej i wzięcia udziału w rekrutacji. Spotkajmy się 1 czerwca w Warszawie!

Metryczka

Data publikacji 02.03.2016
Data modyfikacji 12.09.2016
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiał MEN
Osoba udostępniająca informację:
Tomasz Wojtan
do góry