I Mazowiecki Turniej Militarno-Sportowy Klas Mundurowych - Aktualności -

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

I Mazowiecki Turniej Militarno-Sportowy Klas Mundurowych

03.06.2015

29 - 30 maja 2015 roku odbył się w Mińsku Mazowieckim I Mazowiecki Turniej Militarno-Sportowy Klas Mundurowych. Turniej został zorganizowany przez Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim, Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej oraz Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

Wśród gości obecni byli m.in.: płk. Jacek Dzięgielewski przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Katarzyna Góralska Mazowiecki Wicekurator Oświaty.

Celem turnieju jest promowanie współzawodnictwa, wychowania proobronnego oraz kultywowania tradycji patriotycznych.

W turnieju uczestniczyło osiem drużyn dziesięcioosobowych z terenu Mazowsza. Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak: strzelanie, rzut granatem na odległość, cross fit, sztafeta na basenie na dystansie 50 metrów oraz bieg na orientację.

Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica w Otwocku. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Zespołu Szkół nr. 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim, a na trzecim drużyna ze Zespołu Szkół nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej.

Na uroczystości wręczenia nagród dla pierwszych trzech drużyn oraz pamiątkowych pucharów i dyplomów odbyło się również podsumowanie wyników poszczególnych konkurencji turnieju.

Honorowy patronat nad imprezą objęli m.in.: Minister Obrony Narodowej oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.