Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Od kreatywności do innowacyjności - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od kreatywności do innowacyjności

29.04.2015

O tym, jak rozwijać twórcze myślenie w szkole oraz jak wspólnymi siłami możemy przekuć kreatywność w innowacyjność dyskutowali (28 kwietnia) przedstawiciele instytucji państwowych, naukowych oraz organizacji pozarządowych podczas konferencji "Od kreatywności do innowacyjności" w Płocku. W konferencji wzięła udział Dorota Sokołowska Mazowiecki Kurator Oświaty.

Przyczynkiem do dyskusji było podsumowanie 10 lat realizacji projektów edukacyjnych "Szkoła Wspierająca Uzdolnienia" i DELTAKLUB. Obydwa projekty wspierają płockie dzieci i młodzież w rozwijaniu kreatywności i swojej pasji, uczą, że mimo różnic, każdy jest tak samo ważny i mądry, że warto przełamywać stereotypowe myślenie i szukać niestandardowych rozwiązań. Zadanie nie jest łatwe, ale możliwe do wykonania. Wystarczy wspomnieć, że po 10 latach realizacji projektu SWU, w Płocku, jak nigdzie w Polsce na taką skalę, w sposób systematyczny rozwijane są zdolności twórcze dzieci. Prelegenci: Marta Czapińska - Szefowa Zespołu Strategicznego przy Ministrze Edukacji Narodowej, Anna Przybylska - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, Elżbieta Piotrowska-Gromniak - Prezes Stowarzyszenia "Rodzice w Edukacji" oraz prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński - Prorektor Politechniki Warszawskiej Dziekan Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii, prof. dr hab. Krzysztof Szmidt z Uniwersytetu Łódzkiego i Cezary Supeł - koordynator w Zespole Projektów Innowacyjnych i Działań Badawczo - Rozwojowych Urzędu Miasta Płocka próbowali znaleźć odpowiedź na pytania: czy szkoła zabija kreatywność oraz czy jesteśmy w stanie przekuć potencjał, który tkwi w młodych ludziach, w innowacyjność. Dyskusję poprowadził Dariusz Bugalski – dziennikarz Programu 3 Polskiego Radia.

W drugiej części spotkania liderzy ww. projektów oraz przedstawiciele władz samorządowych, instytucji naukowych i pozarządowych otrzymali dyplomy Poławiaczy Pereł. Wśród  wyróżnionych osób była m.in. Pani Dorota Sokołowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

Konferencję pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Płocka i w partnerstwie z Uniwersytetem Łódzkim Wydział Nauk o Wychowaniu, Polskim Stowarzyszeniu Kreatywności, Stowarzyszeniu "Rodzice w Edukacji" oraz Centrum Edukacji Grupa Orlen zorganizowało Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych DELTA.

 • Dorota Sokołowska Mazowiecki Kurator Oświaty
  Dorota Sokołowska Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Konferencja "Od kreatywności do innowacyjności"
  Konferencja "Od kreatywności do innowacyjności"
 • Konferencja "Od kreatywności do innowacyjności"
  Konferencja "Od kreatywności do innowacyjności"
 • Konferencja "Od kreatywności do innowacyjności"
  Konferencja "Od kreatywności do innowacyjności"

Metryczka

Data publikacji 29.04.2015
Data modyfikacji 03.06.2015
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały MSCDN
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry