Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konferencja „Uczeń z zaburzeniami psychicznymi w szkole – jak sobie radzić?” - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja „Uczeń z zaburzeniami psychicznymi w szkole – jak sobie radzić?”

Mazowiecki Kurator Oświaty wziął udział w konferencji „Uczeń z zaburzeniami psychicznymi w szkole – jak sobie radzić?” zorganizowanej przez Urząd m. st. Warszawy dla dyrektorów warszawskich gimnazjów.

Konferencja „Uczeń z zaburzeniami psychicznymi w szkole – jak sobie radzić” miała miejsce 26 listopada 2014 r. w siedzibie Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Skaryszewskiej w Warszawie. Spotkanie zorganizowane przez Urząd m. st. Warszawy jest odpowiedzią na potrzeby środowiska nauczycieli, którzy w swojej pracy coraz częściej spotykają się z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami psychicznymi.

W sesji plenarnej wzięli udział Dyrektorzy Biura Edukacji i Biura Pomocy Zdrowotnej Urzędu m.st. Warszawy, Justyna Podlewska – prawnik z Fundacji „Dzieci Niczyje', prof. dr hab. n. med. Tomasz Wolańczyk – krajowy ekspert ds. psychiatrii dzieci i młodzieży, kierownik Kliniki Psychiatrii Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Podczas konferencji omówiono na bazie „Warszawskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2011 – 2015”  działania m. st. Warszawy na rzecz dzieci i osób z zaburzeniami psychicznymi, prawne aspekty pracy z dzieckiem z zaburzeniami psychicznymi. Wykład prof. Tomasza Wolańczyka dotyczył nauczania indywidualnego uczniów. W drugiej części konferencji uczestnicy mogli wziąć udział w 11 warsztatach poświęconych m.in. tematyce zaburzeń odżywiania u młodzieży, depresji, ADHD, zachowaniom autoagresywnym młodzieży czy współpracy z rodzicami dzieci z zaburzeniami psychicznymi.

Konferencja została przygotowana przy współpracy dyrektorów i psychologów warszawskich poradni psychologiczno – pedagogicznych, lekarzy z Kliniki Psychiatrii Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Organizację konferencji wspierali wolontariusze z Zespołu Szkół Specjalnych nr 89 przy ul. Skaryszewskiej 8 oraz z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 2 przy ul. Strażackiej 57/58.

 

Metryczka

26.11.2014
Data publikacji 26.11.2014
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Magdalena Teper
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Teper
do góry