Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

20 września - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

20 września - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, obchodzony 20 września, został ustanowiony przez Sejm w celu podkreślenia wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, obchodzony 20 września, został ustanowiony przez Sejm w celu podkreślenia wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Upowszechnianie wychowania przedszkolnego jest jednym z priorytetów polityki oświatowej państwa. 1 września 2011 r. obowiązkiem wychowania przedszkolnego zostały objęte wszystkie 5-latki. Od kilku lat liczba miejsc w polskich przedszkolach systematycznie rośnie.  Wprowadzona w ubiegłym roku tzw. ustawa przedszkolna zwiększa jeszcze bardziej dostępność wychowania przedszkolnego, poprzez zapewnienie wszystkim dzieciom w wieku od 3 do 5 lat prawa do miejsca w przedszkolach i innych formach wychowania przedszkolnego. Zgodnie z zapisami ustawy od 1 września 2015 r. prawo do wychowania przedszkolnego będzie przysługiwać wszystkim 4-latkom, a od 1 września 2017 r. – wszystkim 3-latkom.

Metryczka

22.09.2014
Data publikacji 19.09.2014
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Magdalena Teper
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Teper
do góry