Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Mazowiecki Kurator Oświaty kontroluje wypoczynek dzieci i młodzieży - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowiecki Kurator Oświaty kontroluje wypoczynek dzieci i młodzieży

23 lipca Karol Semik Mazowiecki Kurator Oświaty uczestniczył w kontroli wypoczynku w Jadwisinie, gdzie wypoczywa młodzież, ucząca się sztuki żeglowania oraz w Somiance, gdzie wypoczywa grupa harcerzy. W bieżącym roku zaplanowano kontrolę 150 miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży odbywającego się na terenie woj. mazowieckiego.

Wakacje w pełni. Piękna pogoda sprzyja wypoczynkowi dzieci i młodzieży, szczególnie nad wodą. Ale nie może to uśpić czujności organizatorów wypoczynku w zakresie zapewnienia jego uczestnikom bezwzględnego bezpieczeństwa zwłaszcza, że liczba organizatorów rokrocznie wzrasta.

23 lipca Karol Semik Mazowiecki Kurator Oświaty uczestniczył w kontroli wypoczynku w Jadwisinie, gdzie wypoczywa młodzież, ucząca się sztuki żeglowania oraz w Somiance, gdzie wypoczywa grupa harcerzy ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza.

W bieżącym roku zaplanowano kontrolę 150 miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży odbywającego się na terenie woj. mazowieckiego. Dotychczas przeprowadzono ponad 40 kontroli, podczas których nie ujawniono żadnych nieprawidłowości w organizacji wypoczynku.

Mazowiecki Kurator Oświaty wydał już 3208 zaświadczeń o zgłoszeniu wypoczynku odbywającego się w różnych formach w kraju i poza jego granicami. Do tej pory z wypoczynku zorganizowanego przez podmioty z woj. mazowieckiego skorzystało, bądź skorzysta 154 687 uczniów.
 

Metryczka

23.07.2014
Data publikacji 23.07.2014
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kornelia Szczepaniak
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry