Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Narada z przedstawicielami Kościołów i Związków Wyznaniowych - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narada z przedstawicielami Kościołów i Związków Wyznaniowych

„Pielęgnować tradycje i rozwijać skrzydła w rodzinie” to temat przewodni kolejnego spotkania (27 maja) zorganizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty z przedstawicielami Kościołów i Związków Wyznaniowych, odpowiedzialnych za nauczanie religii w szkole i punktach międzyszkolnych.

„Pielęgnować tradycje i rozwijać skrzydła w rodzinie” to temat przewodni kolejnego spotkania zorganizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty z przedstawicielami Kościołów i Związków Wyznaniowych, odpowiedzialnych za nauczanie religii w szkole i punktach międzyszkolnych.

Spotkanie odbyło się 27 maja br. w Diecezji Wschodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Rzeczypospolitej Polskiej.

Rodzina i szkoła powinny stanowić najważniejsze źródło wartości dla młodego pokolenia” – podkreślił Karol Semik Mazowiecki Kurator Oświaty.

Dyskusja dotyczyła m.in. roli nauczyciela religii w kontekście kryzysu rodziny, będącego skutkiem zmian kulturowych i cywilizacyjnych oraz metod przeciwdziałania marginalizacji społecznej rodzin. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Komendy Stołecznej Policji, który poruszył m.in. kwestie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
 

Metryczka

27.05.2014
Data publikacji 27.05.2014
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kornelia Szczepaniak
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry