Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Lekcja demokracji - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lekcja demokracji

16 kwietnia, w związku z rocznicą 25-lecia wolnej Polski, z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty 39 szkół ponadgimnazjalnych z Mazowsza przeprowadziło symulację kampanii wyborczej i wyborów prezydenckich w ramach przygotowanej dla nich gry edukacyjnej.

16 kwietnia, w związku z rocznicą 25-lecia wolnej Polski, z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty 39 szkół ponadgimnazjalnych z Mazowsza przeprowadziło symulację kampanii wyborczej i wyborów prezydenckich w ramach przygotowanej dla nich gry edukacyjnej „Kandydaci. Symulacja kampanii wyborczej i wyborów prezydenckich”. Projekt był realizowany wspólnie z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.


Inicjatywa miała na celu m.in. poszerzenie wiedzy o zasadach demokracji, postawach proobywatelskich, promowaniu i kształtowaniu publicznego wizerunku kandydata. Zadaniem uczestników gry było przygotowanie podstawowych założeń kampanii wyborczej i przeprowadzenie jej symulacji (przygotowanie plakatów, ulotek, piosenek, konferencji prasowych etc.) dla kandydatów.

W tym samym dniu gra odbyła się także w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Uczestniczyły w niej 4 mazowieckie licea (więcej informacji na stronie MUW).

Projekt „Kandydaci. Symulacja kampanii wyborczej i wyborów prezydenckich” wpisuje się w obchody 25-lecia wolnej Polski. W wyniku wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 r., nasz kraj stał się pierwszym państwem bloku wschodniego, w którym wyłonieni w wyborach przedstawiciele opozycji demokratycznej uzyskali realny wpływ na sprawowanie władzy.

 

Metryczka

17.04.2014
Data publikacji 17.04.2014
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Magdalena Deluga
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Deluga
do góry