Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Kampania społeczna „NIE! dla wypalania traw na Mazowszu” - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kampania społeczna „NIE! dla wypalania traw na Mazowszu”

Trwa kampania społeczna „NIE! dla wypalania traw na Mazowszu”, którą zainicjował w 2013 roku Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na skalę problemu oraz edukację społeczeństwa o zagrożeniach i skutkach tego zjawiska.

Warszawa, 28 lutego 2014 r.


ZIN.0231.7.2014.AL


Dyrektorzy
wszystkich typów szkół
z województwa mazowieckiegoSzanowni Państwo,

informuję, iż trwa kampania społeczna „NIE! dla wypalania traw na Mazowszu”, którą zainicjował w 2013 roku Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na skalę problemu oraz edukację społeczeństwa o zagrożeniach i skutkach tego zjawiska. W roku 2013 w województwie mazowieckim odnotowano ponad 4,5 tys. pożarów łąk i nieużytków rolnych, najwięcej w powiatach: szydłowieckim, piaseczyńskim, radomskim i wołomińskim.

Jednym z elementów wspomnianej kampanii są działania edukacyjne prowadzone w szkołach. W lekcjach organizowanych z udziałem strażaków, policjantów i funkcjonariuszy straży ochrony kolei mogą uczestniczyć szkoły z całego województwa. Zainteresowane placówki powinny skontaktować się z miejscową komendą straży pożarnej.

W załączeniu przekazuję do wykorzystania plakaty informacyjne przygotowane przez straż pożarną, dotyczące kwestii wypalania traw.

Zachęcam Państwa do udziału w tak ważnej społecznie inicjatywie, która ma uświadomić wszystkim, że wypalanie nieużytków jest nie tylko niebezpieczne dla ludzi i przyrody, lecz także nieopłacalne i karalne.


 
Z poważaniem
Katarzyna Góralska
/-/
Mazowiecki Wicekurator Oświaty
 • plakat 1
  plakat 1
 • plakat 2
  plakat 2
 • plakat 3
  plakat 3
 • plakat 4
  plakat 4

Pliki do pobrania

Metryczka

28.02.2014
Data publikacji 28.02.2014
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Magdalena Deluga
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Deluga
do góry