Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce” - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

„25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce”

10 stycznia 2014 r. młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z 13 województw wzięła udział w eliminacjach okręgowych ogólnopolskiego konkursu „25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce”. Do konkursu przystąpiło 270 uczestników z Mazowsza, z czego komisje powołane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty wyłoniły 29 uczniów.

10 stycznia 2014 r. młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z 13 województw wzięła udział w eliminacjach okręgowych ogólnopolskiego konkursu „25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce”. Do konkursu przystąpiło 270 uczestników z Mazowsza, z czego komisje powołane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty wyłoniły 29 uczniów. Uczestnicy odpowiedzieli na 40 pytań testowych obejmujących informacje dotyczące pracy Senatu, postaci senatorów, ważnych wydarzeń historycznych, w których Senat miał swój znaczący udział. Zakwalifikowani uczniowie wezmą udział w II etapie konkursu 11 marca 2014 r. o godzinie 11.00 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Warszawie, ul. Saska 59.

Konkurs organizowany jest przez Kancelarię Senatu i kuratoria oświaty w 25. rocznicę przywrócenia Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. 4 czerwca 1989 r. odbyły się całkowicie wolne wybory do Senatu.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o działalności Senatu, senatorów, a także przybliżenie młodzieży mechanizmów funkcjonowania państwa i prawa.

Finalistami konkursu zostanie po 3 uczestników z każdego województwa, którzy uzyskają kolejno najwięcej punktów. Nagrodą główną dla wszystkich finalistów jest udział w symulacji obrad Senatu z udziałem członków Prezydium Senatu, która odbędzie się 8 kwietnia br. Wydarzenie to będzie stanowiło początek wydarzeń związanych z obchodami 25. rocznicy odrodzenia Senatu RP.
 

Metryczka

20.01.2014
Data publikacji 20.01.2014
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Magdalena Deluga
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Deluga
do góry