Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konferencja Matura 2015 w Warszawie - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja Matura 2015 w Warszawie

25 listopada odbyła się w Warszawie pierwsza z cyklu konferencji przygotowujących nauczycieli języka polskiego do zmian w egzaminie maturalnym od 2015 r. W konferencji wzięli udział Joanna Berdzik Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Karol Semik Mazowiecki Kurator Oświaty.

 

25 listopada odbyła się w Warszawie pierwsza z cyklu konferencji przygotowujących nauczycieli języka polskiego do zmian w egzaminie maturalnym od 2015 r.

Konferencję, w której uczestniczyło ponad 400 nauczycieli otworzyła Joanna Berdzik Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Zagadnienia związane z modyfikacją egzaminu maturalnego, w tym rodzaje i funkcje testu w zadaniach maturalnych przedstawił prof. dr hab. Sławomir J. Żurek i dr Joanna Dobkowska. Nauczyciele mogli też uzyskać odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące prowadzenia egzaminu z języka polskiego w nowej formule.

W konferencji udział wzięli m.in. Artur Gałęski Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Karol Semik Mazowiecki Kurator Oświaty i Anna Frenkiel Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.

Kolejne konferencje poświęcone tej tematyce odbędą się w Płocku (29 listopada), Radomiu (3 grudnia) i Siedlcach (16 grudnia).

Spotkania z nauczycielami języka polskiego organizują z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej – Centralna Komisja Egzaminacyjna i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.


 

Metryczka

25.11.2013
Data publikacji 25.11.2013
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Andrzej Kulmatycki
do góry