Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„My, wy, oni – razem w szkole” - narada z przedstawicielami Kościołów i Związków Wyznaniowych - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

„My, wy, oni – razem w szkole” - narada z przedstawicielami Kościołów i Związków Wyznaniowych

Działania szkoły na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa uczniów były tematem przewodnim spotkania (24 września) Mazowieckiego Kuratora Oświaty z przedstawicielami Kościołów i Związków Wyznaniowych, odpowiedzialnymi za nauczanie religii w szkole i punktach międzyszkolnych.

Działania szkoły na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa uczniów były tematem przewodnim spotkania (24 września) Mazowieckiego Kuratora Oświaty z przedstawicielami Kościołów i Związków Wyznaniowych, odpowiedzialnymi za nauczanie religii w szkole i punktach międzyszkolnych. Gościem narady była Agnieszka Kozłowska-Rajewicz Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania.

„We współczesnym świecie deficyt poczucia bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży często wynika z braku bycia w dialogu z drugim człowiekiem, czyli relacji w której potrafimy nie tylko mówić, ale przede wszystkim słuchać. Dlatego naszym zadaniem jest nauczyć się poprawnie odczytywać sygnały, które wysyłają nam młodzi ludzie” – powiedział Karol Semik, Mazowiecki Kurator Oświaty.

Celem narady była wymiana doświadczeń związanych z zapobieganiem agresji i przeciwdziałaniem nietolerancji w szkole. Spotkanie odbyło się w I Zborze Kościoła Chrześcijan Baptystów w Warszawie.


 

Metryczka

24.09.2013
Data publikacji 24.09.2013
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kornelia Szczepaniak
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry