Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Ścieżki Kopernika” – wyniki konkursu - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Ścieżki Kopernika” – wyniki konkursu

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki konkursu „Ścieżki Kopernika” na najlepsze projekty popularyzujące naukę. Z województwa mazowieckiego został nagrodzony projekt „Laboratorium językowe – korpus języka młodzieży początku XXI wieku”.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki konkursu „Ścieżki Kopernika” na najlepsze projekty popularyzujące naukę w poszczególnych województwach. Nagrodzono 16 inicjatyw mających na celu realizacje niekonwencjonalnych i oryginalnych programów zajęć z wykorzystaniem zaplecza badawczego jednostek naukowych.

Z województwa mazowieckiego został nagrodzony projekt „Laboratorium językowe – korpus języka młodzieży początku XXI wieku” zgłoszony przez Konsorcjum do spraw Korpusu Języka Młodzieży, w skład którego wchodzi Instytut Języka Polskiego, Społeczne Towarzystwo Oświatowe oraz Fundacja Języka Polskiego. Każdy z pomysłów wyróżnionych w ramach konkursu otrzyma maksymalnie do 200 tys. zł.

W przedsięwzięcia zaangażowana zostanie społeczność lokalna, w tym młodzież szkolna. Zajmie się ona m.in. gromadzeniem danych, obserwacjami badawczymi i opracowywaniem części projektów naukowych. Może to być pierwszy krok do stworzenia w województwie profesjonalnego centrum nauki.

Wysoko ocenione w konkursie zostały również inne projekty z województwa mazowieckiego: „DNA: Kod, Informacja, Treść - przewidywanie koloru tęczówki w populacji uczniów z województwa mazowieckiego na podstawie wybranych markerów genetycznych -weryfikacja modelu opracowanego na podstawie danych ogólnopolskich', „PuszkoSAT - konkurs oraz warsztaty technologiczno-naukowe bazujące na niewielkich platformach rozwojowych dla młodzieży w wieku szkolnym' oraz „Od chmur do rur i z powrotem - woda dziedziczonym dobrem'.

W załączeniu list Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie konkursu 'Ścieżki Kopernika'.
 

Pliki do pobrania

Metryczka

12.07.2013
Data publikacji 12.07.2013
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kornelia Woźniak
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry