Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2012/2013 - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2012/2013

„Koniec wieńczy dzieło…” - za nami kolejny rok wytężonej pracy, realizacji ciekawych wyzwań, wielu cennych inicjatyw i twórczych działań. To moment, gdy odczuwamy dumę z tego, co udało się nam już osiągnąć oraz chwila refleksji na temat tego, co wciąż przed nami...

Warszawa, 27 czerwca 2013 r.


„Jakże nie pisać wiersza,
jakże nie płonąć w podzięce
za światło, co się rozszerza,
za dar najpiękniejszy, za wiedzę!

Nasz świat jest słonecznym światem,
Nasz świat na wiedzy stoi-
i dlatego dziś wieńczę oświatę,
o przyjaciele moi!”

K.I. Gałczyński
Dyrektorzy, nauczyciele,
rodzice oraz uczniowie
szkół i placówek oświatowych
w województwie mazowieckimSzanowni Państwo,
„Koniec wieńczy dzieło…” - za nami kolejny rok wytężonej pracy, realizacji ciekawych wyzwań, wielu cennych inicjatyw i twórczych działań. To moment, gdy odczuwamy dumę z tego, co udało się nam już osiągnąć oraz chwila refleksji na temat tego, co wciąż przed nami.

Koniec roku szkolnego jest dla mnie okazją, by wszystkim Państwu podziękować za rzetelność i wytrwałość w realizowaniu zadań oraz pracy dla dobra dzieci. Na nauczycielach spoczywa szczególna odpowiedzialność za właściwe pokierowanie umiejętnościami i zdolnościami młodych ludzi. Dziękuję za podejmowanie tego trudnego wyzwania i poczucia misji, jaką jest wychowanie kolejnych pokoleń Polaków. Jestem wdzięczny rodzicom, którzy zawsze wspierają działania szkoły, służą swoją radą i pomocą. Uczniom gratuluję wyników w nauce na miarę swoich możliwości oraz sukcesów artystycznych i sportowych.

Dzieciom i młodzieży życzę, aby wakacje były okresem radości, udanej zabawy i wytchnienia w otoczeniu przyrody. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, odpocznijcie od trudów nauki i nabierzcie sił do podejmowania kolejnych wyzwań. Niech każda wakacyjna przygoda kończy się szczęśliwym powrotem do domu i szkoły.

Jednocześnie zapewniam, że w ramach programu „Razem Bezpieczniej” wszystkie służby na terenie województwa mazowieckiego będą dbały o bezpieczeństwo wypoczywających dzieci. Zachęcam także rodziców do sprawdzania, czy organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży dopełnił obowiązku zgłoszenia go do właściwego kuratora oświaty. Baza danych o wypoczynku, zawierająca informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku, dostępna jest na stronie: www.wypoczynek.men.gov.pl.

Wszystkim pracownikom szkół i placówek oświatowych województwa mazowieckiego, rodzicom i uczniom życzę wakacji pełnych niezapomnianych wrażeń oraz bezpiecznego powrotu do domu.
Z poważaniem,

Mazowiecki Kurator Oświaty
Karol Semik

Metryczka

27.06.2013
Data publikacji 27.06.2013
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kornelia Szczepaniak
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry