Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Przyśpieszamy cyfrową szkołę” - XII Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Przyśpieszamy cyfrową szkołę” - XII Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych

Pod hasłem „Przyśpieszamy cyfrową szkołę” w dniach 24-26 maja w Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Mrozach miał miejsce XII Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych.

Pod hasłem „Przyśpieszamy cyfrową szkołę” w dniach 24-26 maja w Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Mrozach miał miejsce XII Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych. W inauguracji konferencji wzięli udział m.in. Joanna Berdzik - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Jacek Kozłowski – Wojewoda Mazowiecki oraz Mariusz Dobijański – Mazowiecki Wicekurator Oświaty. Wykład inauguracyjny pt:'Kompetencje cyfrowe w realiach cyfrowego świata'' wygłosił Michał Boni - Minister Administracji i Cyfryzacji.

Nauczyciele, uczniowie i samorządowcy podczas sesji warsztatowych i wykładów zapoznali się z najnowszymi trendami w edukacji informatycznej. Mieli również okazję wziąć udział w dyskusji „Przez cyfrową szkołę do cyfryzacji Polski”. Wśród tematów poruszanych na konferencji znalazły się: „e-Dziennik jako narzędzie wsparcia nauczania w innowacyjnej szkole”, „Strategie rozwoju regionów a trendy edukacyjne w społeczeństwie informacyjnym”, „Multimedia w rękach nauczyciela – zagrożenie dla wyobraźni ucznia i jego kreatywności”.


Organizowana w Mrozach od 12 lat konferencja jest oddolną inicjatywą nauczycieli informatyki z całego kraju, którzy chcą nadążyć z edukacją społeczeństwa informacyjnego w swoich środowiskach lokalnych. Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych z każdym rokiem dociera do coraz szerszej grupy odbiorców, goszcząc delegacje nauczycieli m.in. z Białorusi, Litwy, Czech, Ukrainy, Izraela czy Słowacji.

Spotkanie w Mrozach odbywało się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego .
 

Metryczka

27.05.2013
Data publikacji 27.05.2013
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kornelia Szczepaniak
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry