Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Benefis sześciolatka” w Opinogórze - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Benefis sześciolatka” w Opinogórze

Podczas „Benefisu sześciolatka”, który odbył się 24 maja w Opinogórze (powiat ciechanowski) bawiło się wspólnie ponad 300 dzieci pięcio- i sześcioletnich, uczęszczających do przedszkoli i szkół podstawowych.Celem spotkania zorganizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty była promocja dobrych praktyk w zakresie edukacji wczesnoszkolnej.

 

 Podczas „Benefisu sześciolatka”, który odbył się 24 maja w Opinogórze (powiat ciechanowski) bawiło się wspólnie ponad 300 dzieci pięcio- i sześcioletnich, uczęszczających  do przedszkoli i szkół podstawowych z powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, pułtuskiego i płońskiego.
 

Celem spotkania zorganizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, przy wsparciu lokalnych władz samorządowych i Muzeum Romantyzmu w Opinogórze była promocja dobrych praktyk w zakresie edukacji wczesnoszkolnej.
 

- Wartością samą w sobie jest chęć współpracy szkoły z rodzicami i pomoc samorządów. To tworzy klimat do osiągania sukcesów w edukacji – mówił podczas uroczystości Karol Semik, Mazowiecki Kurator Oświaty.
 

Dzieci oraz towarzyszący im rodzice i nauczyciele wzięli udział w pokazie artystycznym przygotowanym przez każdą szkołę, a także w szeregu innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów benefisu, m.in. pokazach strażackich, ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz warsztatach teatralno-artystycznych i naukowych, zorganizowanych na terenie Muzeum Romantyzmu.


- Benefis pozostawił niezapomniane wrażenia wśród dzieci  relacjonowała Aneta Głuszniewska, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie - Takie informacje przekazywali nam sami rodzice. To chyba najbardziej cieszy nas nauczycieli, że udaje nam się tworzyć  szkołę przyjazną dla uczniów, o dobrych  kontaktach z rodzicami.    

Metryczka

24.05.2013
Data publikacji 24.05.2013
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Andrzej Kulmatycki
do góry