Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Moja szkoła w Unii Europejskiej” - sukces uczniów z Mazowsza - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Moja szkoła w Unii Europejskiej” - sukces uczniów z Mazowsza

Uczniowie Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Teresinie oraz Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu zostali laureatami etapu ogólnopolskiego X programu edukacyjnego "Moja szkoła w Unii Europejskiej – edycja Akademia Młodego Dyplomaty". 21 maja w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu.

21 maja Ministerstwo Spraw Zagranicznych zakończyło realizację X programu edukacyjnego Moja szkoła w Unii Europejskiej – edycja Akademia Młodego Dyplomaty, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Wysokie miejsca w konkursie zajęli uczniowie z województwa mazowieckiego. W kategorii gimnazja główną nagrodę otrzymał uczeń Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Teresinie, zaś drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął uczeń Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu.

Program stanowi kontynuację poprzednich edycji programu Moja szkoła w Unii Europejskiej. Jest on istotnym elementem działań informacyjnych i edukacyjnych skierowanych do środowisk szkolnych. Celem obecnej, X już edycji była aktywizacja młodzieży wokół aktualnych wydarzeń w Unii Europejskiej oraz przybliżenie problematyki współczesnej służby dyplomatycznej. Uczestnicząc w tej inicjatywie, uczniowie zapoznali się z zagadnieniami związanymi ze współczesną dyplomacją i jej rolą w polityce międzynarodowej państwa oraz, w związku z objęciem w dniu 1 lipca 2012 roku przez Polskę rocznej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej (V4), ze współpracą regionalną jej członków – Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Wszyscy laureaci ogólnopolscy w nagrodę wezmą udział w wizycie studyjnej w stolicach państw Grupy Wyszehradzkiej – Pradze, Budapeszcie i Bratysławie, gdzie między innymi odbędą wizytę w Instytucie Polskim w Pradze i Ambasadzie Polskiej w Budapeszcie oraz zapoznają się w praktyce z funkcjonowaniem współpracy regionalnej w ramach Grupy Wyszehradzkiej (V4).
 

Metryczka

22.05.2013
Data publikacji 22.05.2013
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kornelia Szczepaniak
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry