Moje skróty

Schowek

Pokaż (3)

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Szkoła dla Sześciolatka – jaka? - Aktualności -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkoła dla Sześciolatka – jaka?

Pod takim tytułem 16 maja odbyło się forum, w którym wzięli udział przedstawiciele samorządów terytorialnych, przedszkoli i szkół podstawowych oraz rodzice z terenu Mazowsza. Inicjatywa została objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Pod takim tytułem 16 maja odbyło się forum, w którym wzięli udział przedstawiciele samorządów terytorialnych, przedszkoli i szkół podstawowych oraz rodzice z terenu Mazowsza.

Organizatorem spotkania było Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „SZANSA”, Oddział Terenowy Warszawa – Ochota. Inicjatywa została objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Forum było podsumowaniem pilotażowego projektu „Szansa dla sześciolatków – wsparcie na starcie”. Wzięło w nim udział 16 szkół i 17 przedszkoli z Warszawy i Piastowa, a także grupa rodziców pięciolatków z tych przedszkoli. Projekt był prezentacją formuły dialogu jako sposobu przygotowania się rodziców i nauczycieli do podjęcia przez sześciolatków edukacji szkolnej. Zakładał przeprowadzenie pogłębionych dyskusji rodziców i nauczycieli oraz wypracowanie sposobu na doskonalenie przez nauczycieli metodycznego warsztatu do pracy z sześciolatkiem. Ważnym partnerem były także przedszkola. To one wcześniej przygotowują dzieci do szkoły, mają kontakt z ich rodzicami.

W ramach przedsięwzięcia przeprowadzone zostały następujące działania: konferencja „Szkoła dla sześciolatka”, wizyty studyjne nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego w przedszkolach, spotkania rodziców i nauczycieli w szkole, opracowanie scenariuszy zajęć z sześciolatkami w pierwszej klasie oraz warsztaty dla dyrektorów i nauczycieli szkół i przedszkoli. Projekt realizowany był od września 2012 r.

Na spotkaniu podsumowującym projekt obecny był również Tadeusz Sławecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Mariusz Dobijański, Mazowiecki Wicekurator Oświaty.
 

Metryczka

17.05.2013
Data publikacji 17.05.2013
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Deluga
do góry