Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Apel Ministra Edukacji Narodowej do dyrektorów szkół w sprawie obchodów Święta Konstytucji 3 Maja i pozostałych majowych świąt - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Apel Ministra Edukacji Narodowej do dyrektorów szkół w sprawie obchodów Święta Konstytucji 3 Maja i pozostałych majowych świąt

Prosimy o zapoznanie się z listem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i listem Ministra Edukacji Narodowej.

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół,
 
Majowe święta są wspaniałą okazją, żeby wspólnie, w szkolnym i rodzinnym gronie, cieszyć się z poczucia wspólnoty w wielkiej polskiej rodzinie. To dobry czas, żeby rozmawiać o znaczeniu takich pojęć, jak ojczyzna i patriotyzm oraz o ważnych faktach z dawnej i najnowszej historii Polski. Dlatego zwracam się do dyrektorów szkół, żebyście zaprosili Państwo nauczycieli, uczniów i rodziców do zaangażowania się w inicjatywy podkreślające wagę Święta Narodowego Trzeciego Maja, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dnia Polonii i Polaków za granicą, a także rocznicy naszej akcesji do Unii Europejskiej.
 
Zachęcam Państwa do zapoznania społeczności szkolnej z listem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Pana Bronisława Komorowskiego, który jest orędownikiem radosnego przeżywania majowych świąt oraz zamanifestowania naszej tożsamości w tak naturalnych gestach, jak wywieszanie flagi narodowej i przypięcie biało-czerwonych kokard.
 
Przyłączam się również do prośby Pana Prezydenta, aby 1 maja, obok polskich akcentów majowych uroczystości, znalazła się również flaga Unii Europejskiej akcentująca dziewiątą rocznicę uzyskania pełnoprawnego członkostwa Polski w UE, jednego z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski.

 
Krystyna Szumilas


Metryczka

26.04.2013
Data publikacji 26.04.2013
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Andrzej Kulmatycki
do góry